Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Valaki eltudná nekem magyarázn...

Valaki eltudná nekem magyarázni mit is jelent pontosan a befogadási nyilatkozat? (többi lent)

Figyelt kérdés
A lényeg annyi lenne röviden, hogy Oroszországból jönne 2 állampolgár ide Magyarországra kórházi kezelés miatt. (Állítólag nem vagyok benne, hogy ez igaz lenne). Az egyik ismerősömnek kezességet kellett vállalnia értük és ma ment rendezni a befogadási nyilatkozatot ahhoz, hogy az ország területére léphessenek. A befogadási nyilatkozatot nem a saját lakcímére rendezte hanem az apjáéra. Annyi lenne a gondom ezzel, nem értem miért kell egy egészségügyi ellátáshoz befogadási nyilatkozat. Valaki magyarázza el nekem mi is ez az egész és mit jelent pontosan kérem szépen. A történet ennél kicsit sem nyolultabb mint ahogy leírtam, de remélem így is érthető. A válaszokat előre is köszönöm.

2016. febr. 17. 16:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez nem "befogadasi nyilatkozat", hanem meghivolevel. A bmbah.hu honlapon tudod megnezni mi is az.


A meghivolevel egy hivatalos, bevandorlasi szerv altal kiallitott dokumentum, ami igazolja, hogy van hol lakniuk es van mibol elniuk a tartozkodas teljes ideje alatt, ez pedig ahhoz kell, hogy megkapjak a vizumot.


Enelkul nem engedik be oket az orszagba, hiszen nem volna tisztazott hogy hol laknanak.

2016. febr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ma láttam az értesítő levélben, hogy befogadási nyilatkozat volt írva és Debrecenben a sámsoni úton lévő kirendeltségnél lehet személyesen átvenni a papírokat


Köszönöm a választ

2016. febr. 17. 17:49
 3/5 ConnectCare ***** válasza:

Minden ide érkező harmadik országbeli állampolgárnál biztosítottnak kell lennie, hogy lesz hol laknia, lesz egészségbiztosítása és elegendő vagyona, amíg itt él.


Szerintem ez azt igazolja, hogy valaki fog a vízumkérőnek szállást adni, vagyis "befogadja" addig, amíg itt tartózkodik.

2016. febr. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél :)
2016. febr. 18. 09:18
 5/5 anonim ***** válasza:
Valoszinuleg a mehivolevel kiallitasahoz kellett a befogadasi nyilatkozat is.
2016. febr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!