Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a leggyorsabb hajtómű,...

Mi a leggyorsabb hajtómű, amit valaha építettek?

Figyelt kérdés
Gondolok itt repülőre, űrrepülőre, hordozórakétára stb. Úgy tudom, hogy annak az elvét már kidolgozták, hogy hogyan repüljünk majdnem fénysebességgel, (időutazás elvét meg egyebeket most hanyagoljuk) de akkor jelenleg milyen szinten vagyunk?
2011. máj. 25. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Úgy tudom 64ezer km/órával a leggyorsabb valamilyen NASA űrrepülő.
2011. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A jelenleg fejlesztés alatt álló, naprendszeren kívüli szonda küldésére való hajtóművek sokkal gyengébbek, mint egy átlagos hajtómű.

Ezek a hajtóművek nagyon kis mértékben, de nagyon-nagyon sokáig gyorsítanák a szondát, nagyon lassan (plazma hajtómű), vagy soha (napszél hajtómű) nem fogyasztják el hajtóanyagukat, így kellően hoszú idő alatt igen nagy sebességre gyorsíthatnák azt.

2011. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ez érdekel, ezekről hol találhatnék információt/ hogy van angolul napszéllel működő hajtómű?
2011. máj. 25. 22:21
 4/8 anonim ***** válasza:

pl:


[link]


[link]


nehéz volt ;)

2011. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
ja :) azon gondolkodtam hogy ha építenénk egy kolóniahajót amit valahova elinditanánk (feltételezve hogy van hova) akkor oda milyen berendezés kéne, mekkora lenne, mennyi idő alatt érne oda stb.
2011. máj. 26. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Az egyik leggyorsabb hajtómű tuti, hogy Campagnolo, vagy Shimano és tán Armstrongot (((a bringást))) kéne megkérdezni róla.


Amúgy megint milyen hlye kérdés már.... a gyorsaság lfsz... nem a teljesítményt, vagy munkavégző képességet, vagy ilyesmit akartál kérdezni?

2011. máj. 26. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nem, tudom hogy mit akartam kérdezni, köszönöm. egyébként a teljesítmény és az üzemanyagfogyasztás is érdekel.
2011. máj. 26. 20:33
 8/8 anonim válasza:
Attól függ hová szeretnél eljutni? Marsra? Titánra? Még messzebb? Ez több emberöltőben mérhető utazás. Te elindulsz és az ük-ük-ük unokád odaér. Aztán lehet, hogy jól megszívja. Nem biztos, hogy ahová elindulnál az jobb lenne mint itt. Szerintem inkább a Földet kellene megbecsülni és nem menekülni a semmibe.
2011. jún. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!