Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A Facebookon terjedő "oszt...

A Facebookon terjedő "oszt meg és másnap hoz a postás xy dollárt" posztok nem számítanak hibás teljesítésnek?

Figyelt kérdés

Ma egy fél órát felléptem facera, de már 4 ilyen baromsággal találkoztam.

Elméleti kérdés: Ha mondjuk valaki megosztja és természetesen nem kapja meg a pénzt, perelhet?



2016. febr. 21. 11:58
 1/4 Gugu Gabor ***** válasza:

Persze hogy perelhet ép csak vissza kell követni a postot az eredetéig.

Aztán ott lehet vakarozni hogy ki és mit is igért kinek a nevében...

2016. febr. 21. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 San Bernardo válasza:
100%

Elvileg bárki perelhet bárkit, csak jelen esetben semmi értelme. Az ilyenek jönnek-mennek. Látni kellene ki és mit igér, és mit kér.

Másrészt ha tőled semmilyen anyagi szolgáltatást nem kér, csak megosztást, akkor nincs alapod a perre. Mit veszítettél? Semmit.

Harmadrészt ezek terjeszthetnek trójaiakat, kémprogramokat, amiket tudtodon kívül átadsz. Szerintem az ilyenekre rá se kattints. A pert meg felejtsd el, semmi értelme, mert úgysem tudod kinyomozni, ki "igért" ilyesmit.

Negyedrészt (bár nálunk nincs igazán precedens jog), nemrég felmentettek egy jóst, aki sok pénzért mindenféle jót igért, amit nem kapott meg a felperes, és a bíró azzal indokolta (szerintem helyesen), hogy az, hogy ki miben hisz, mindenkinek a magánügye (ebbe a kuruzslás nem számít bele). Ha tehát valaki azt mondja, hogy éjfélkor háromszor köpjél rá a pénzre és a Holdistennő majd hoz ötször annyit, a te magánügyed, hogy hiszel-e benne, és aki ezt igérte, nem perelhető.

2016. febr. 22. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nem, nem kattintok ilyen hülyeségekre sosem, nem is akarok foglalkozni vele, csak látom, hogy több tízezer ember is beveszi és elgondolkodtam, hogy miért nem félnek, ezek az ígérgetők.
2016. febr. 23. 16:04
 4/4 Gugu Gabor ***** válasza:
Azért mert valaki feltesz valamit, aminek a büdös életben nem lehet értelmesen utána járni (plusz nem is fog senki időt energiát pénzt fektetni ebbe) . Jogilag egyébként szerintem nem hibás teljesítés.
2016. febr. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!