Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mért nagyobb a közfelháborodás...

Mért nagyobb a közfelháborodás egy állatkínzásnál, mint egy ember ölésnél?

Figyelt kérdés

2016. febr. 25. 14:27
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
7%
Sok ember főképp Budapesten inkább egy kutyával él együtt mint hogy férje felesége legyen,az emberek nagy része lelki problémákkal (mentál higiénia) küzd,a mi házunkba is van aki 3kutyát tart,ezért vannak oda a dögökért,szeretem én is az állatokat de mindent egészségesen kell müvelni,persze a szart ritka esetben visszik el magukkal. A kutyának nem a harmadikon van a helye hanem családi házban kint a kutya házban,pesten lktp-en tiltanám az ebtartást,mivel a jószág is szenved.
2016. febr. 25. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
88%
Nincs nagyobb közfelháborodás az állatkínzás hallatán, honnan veszed? Felháborodást az szokott kiváltani, hogy ezeket a deviáns, emberre is veszélyes bűnelkövetőket nem büntetik meg kellőképpen. És azon is mind gondolkodj el amit az előző válaszolók írtak, és inkább ne égesd magad ilyen kérdéssel.
2016. febr. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Baromság.

Emlékezz a Bándy Kata gyilkosságra, vagy a kaposvári trafikos lány megölésére, de ott van a Szita Bence ügy is. Szerintem jóval nagyobb közfelháborodása és médiavisszhangja volt, mint amikor a Józsi részegen levert egy kóbor kutyát.

2016. febr. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
45%

Mert szerencsétlen állatokban sokkal több az " emberség " néha mint a legtöbb emberben. Tudom furán hangzik, de aki tart háziállatot és szereti is, az érti.


Innentől meg aki csak azért bánt egy állatot mert az tetszik neki vagy ilyesmi, ara nincs szó. Az ilyen állatkínzókat kéne minimum egy tigrissel összezárni kicsit mindenféle felszerelés nélkül... akkor kicsit más lenne a dolog, mert persze egy szerencsétlen kutyát, macskát stb könnyű kínozni, mert kiszolgáltatottabb és gyengbb az esetek 99%-ban.

2016. febr. 26. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
25%

mert az allato egy oszinte leny aki legtobb esetben nem tud vedekezni.

az emberek meg tisztelet a kivetelnek selejt szarok mindenfele tekintetben.

2016. febr. 26. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%
mert egy ember képes megvédeni saját magát, de egy állat nem (nem minden esetben), ha egy ember megsebesül, szinte biztos, hogy kórházba viszik, de egy állat akár napokig-hetekig szenved mire meghal. Pár éve elmentem egyik ismerősömmel vadászni (kár volt), aztán csak figyeltem, hogy mit csinál, tróger módon eledelt tett ki az erdőbe, aztán megvárta míg az őzek odagyűlnek köré, közéjük akart lőni, na ekkor a puskatussal tarkón nyomtan és elfeküdt a földön. Oké, hogy vadászni akar, de akkor ne ilyen aljas módon tegye, szerencsétlen őzek közzé lő, nem biztos hogy egyből meghal, lehet napokig szenved szegény állat. Sajnos átéltem háborút, öltem embert, de állatot képtelen vagyok megölni.
2016. márc. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tényleg így látod? Én nem vettem észre, hogy túl sokan fölháborodnának, amikor valaki oldalast vagy csirkemellet fogyaszt.
2020. júl. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!