Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lenne velem, ha? (több...

Mi lenne velem, ha? (több lent) (önvédelem)

Figyelt kérdés

Egy osztálytársam(lány) és én(fiú) köztem van egy kisebb konfliktus, amit nyugodtan akarunk megoldani. Most ez ő egyik fiú barátja beledugta a pofáját a kettőnk dolgába. Ha ő esetleg menőségből, nagyképűségből, meg nyalizásként a csajnak megütne engem, akkor én az önvédelem szó alatt megúszhatnám a dolgot, vagy mi lenne a következménye? Illetve ha ő puszta kézzel támadna rám, én igénybe ehetnék eszközt a saját biztonságom megőrzése érdekében? (gondolok itt: 8cm hosszúságot meg nem haladó bicska, gázspray, esetleg dobverő :P) És még az, ha ő ütne elsőnek, és én nem ütnék vissza, akkor feljelenthetem miatta? Szemtanúnak kellene lennie hozzá? (A csaj nagy eséllyel a haverját védené)

Előre is köszi a válaszokat!



2016. márc. 5. 14:58
 1/2 anonim ***** válasza:
19%

Namost.


azt személy ellen éjjel, fegyveresen, felfegyverkezve vagy csoportosan


az a lakásba éjjel, fegyveresen, felfegyverkezve vagy csoportosan


az a lakáshoz tartozó bekerített helyre fegyveresen történő jogtalan behatolás.[7]

Nem büntethető, aki az elhárítás szükséges mértékét ijedtségből vagy menthető felindulásból lépi túl.


Ha a fentebb leírt körülmények állnak fenn támadás esetén, akkor DE CSAK AKKOR nem kell betartani az arányosság elvét, tehát meg is ölheted a támadót.


Ha a fentebb leírt körülmények NEM ÁLLNAK FENT, akkor arányosan kell védekezned.

2016. márc. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Ha egyedül,fegyver nélkül jön neked akkor használhatod a fent leírtakat (még a dobverőt is).
2016. márc. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!