Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen legális önvédelmi...

Milyen legális önvédelmi eszközök vannak?

Figyelt kérdés

Sokat vagyok egyedül otthon és sokszor félek, aludni se merek úgy igazán.

tudom, hogy gáz sprayt lehet tartani, de ezen kívül még mit lehetne?



2016. jan. 21. 22:50
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:

A vipera azt hiszem csak közterületen illegális.

Nekem amúgy feszítővas volt az ágyam alatt amikor olyan helyen laktam :) Abba tuti nem köthetnek bele, hogy van.

2016. jan. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:

én ilyenkor este megtudok bolondulni... csomó hangot hallok, mintha a házból jönne és egyszerűen csak az van az eszembe, hogy igazán meg se tudnám védeni magam, ha valaki itt lenne... jó, persze ez nem teljesen igaz, hiszen vannak szobába is tárgyak...

Én nem lakom rossz helyen, de már volt pár kísérlet az utcába (nem sok) De ha viperát tényleg lehetne itthon tartani az nem lenne rossz.. nyugodtabban pihennék

2016. jan. 21. 23:02
 3/41 anonim ***** válasza:
Minden jogos önvédelmi eszköz otthon. Legalább három támadó ellen lehet használni lőfegyvert is, akár fatális eredménnyel is. Ez alatt szúrófegyvereket lehet használni.
2016. jan. 21. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy hülye kérdés lesz felőlem... de viperát hol tudnék venni?
2016. jan. 21. 23:04
 5/41 anonim ***** válasza:
Kisállat kereskedésben.
2016. jan. 22. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:
Haha...
2016. jan. 22. 09:01
 7/41 kovpet ***** válasza:
16%

Mondd már el, hogy otthonra minek neked vipera... 10-15 ezer forint egy normális és csak annyi az előnye, hogy viselés közben kicsi, kicsapva nagy. Otthon ez nem szempont, veszel egy 6 méteres 1"-os vascsövet és felvágod a neked tetsző darabokra és minden helyiségbe jut belőle kettő is :)

Gugli szerint 2.350 Ft / 6 méter....



Amúgy inkább gumilövedékes fegyver kellene neked. Az pont otthonvédelemre való. Mondjuk az nem ez az árkategória és gyakorolni is kell vele, de a védelmi szintje is más.

2016. jan. 22. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
66%

A kapható gumilövedékes vackok pont arra felelnek meg, hogy feldühítsék a támadót.

Magánterületre behatoló ellen bármi használható, én csatabárdot, és kardot tartok a kezem ügyében, és tudom, merem is őket használni.

2016. jan. 22. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

A vipera közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, így otthon sem tartható, legálisan nem vásárolható.

Otthoni használatra értelme sem sok van, ahogy esetedben semmi másnak sem. Nem akarlak megbántani, de aki még az árnyékától is fél, az egy valós vészhelyzetben teljesen leblokkol a félelemtől. Ilyen embereknél akrmilyen eszköz lehet, csak a támadóját fogja vele segíteni.

Otthon bármiből lehet önvédelmi eszköz. Váza, partvisnyél, telefonkagyló, konyhakés, illetve bármilyen kemény tárgy, amivel ütni lehet.

Engedély nélkül tartható tűzfegyvereknek sem látom sok értelmét, mivel a tárolási szabályoknak megfelelően elzártan kell tartanod. Mire azt előkaparod egy támadás során, addigra már mindegy. A támadó mindig előnyös helyzetben van (meglepetés ereje) amire a leggyorsabb reakció is késedelmes lehet.

2016. jan. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 kovpet ***** válasza:

"közbiztonságra különösen veszélyes eszköz, így otthon sem tartható"


Egy 8,1 centis kés is kkve és mégis van neked otthon, ugye?


A tárolási szabályok meg csak lőfegyverre vannak értelmezve. Gázt és muzeálist akárhogy tárolhatsz, erre nincsenek jogszabályok. Az asztalon, az ágy alatt és egy tesco-s nejlonzacskóban is legális.


Ha szerinted létezik olyan rész a jogszabályban ami téged támaszt alá, akkor idézd kérlek és megvitatjuk. Végül is ez a jog rovat :)

2016. jan. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!