Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valakinek lelövöm a drónját...

Ha valakinek lelövöm a drónját légpuskával, mert idegsít és aztán tönkremegy, akkor feljelenthetnek?

Figyelt kérdés
2016. márc. 12. 14:10
1 2 3
 21/24 Középút ***** válasza:

A 20/20-t kérdem, hogy szerinte megilleti-e az embert a jog, hogy megvédje javait, gyermekeit, esetleg védtelenebb állatait a saját birtokán, idegen tulajdonban lévő betolakodó állattól?

Barátomékhoz jó pár évvel ezelőtt engedély nélkül bement valaki akit a kutyája megharapott. Akkor a barátom volt a hibás és közellenség, pedig a kutya természetesen elvárhatóan viselkedett. Akkor hallottam, hogy az állattartó kötelessége gondoskodni arról, hogy az állat tartásából eredően ne legyen baj, senki ne férhessen az állathoz és az állat se férhessen senkihez. A macskákra ez miért nem vonatkozik? Hol van a határ? Nálunk tavaly a könyék macskái az udvaron elhelyezett hungarocell szigetelőanyagon élesítették a körmüket, miáltal nem tudtam eladni. Tegyek feljelentést ismeretlen macskatulajdonos ellen? Vagy engem és javaimat nem illeti meg a jogos védelem?

Itt a gyakorikérdéseken találtam egy kérdést amire több tucat szitkozódó macskabarát szidta a kutyatartót akinek a kutyája elkapott egy macskát. Ha nekem lenne egy sárga kanárim vagy fehér egerem. melyet kiengedek és a szomszédba átmenve, elkapja a szomszéd macskája akkor is a macskának van igaza? Valami nincs itt rendben ...

2016. ápr. 2. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Középút ***** válasza:
... amúgy kösz a molyirtós tippet, kipróbálom, de a szöges akadályra a köztünk szóló bizonyára szintén börtönt szavazna : - )
2016. ápr. 2. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
57%

A pontos meghatározás állatkínzásra ez:

a) gerinces állatot indokolatlanul oly módon bántalmaz, vagy gerinces állattal szemben indokolatlanul olyan bánásmódot alkalmaz, amely alkalmas arra, hogy annak maradandó egészségkárosodását vagy pusztulását okozza,


Ugye itt az "indokolatlanul" a kérdéses, az igazság az, hogy a macska nem tud akkora kárt okozni ami indokolttá tenné a dolgot, hacsak nem támad meg. Igazából amíg nem okoz neki maradandó sérülést, addig azt csinálsz amit akarsz. Légpuskával mondjuk nem lőnék rá, de szerintem egy airsoft megteszi erre a célre, ha a molyirtó nem válik be.

2016. ápr. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Teljesen érthető a felháborodásod, de ha lelövöd a drónt, és feljelent, akkor hosszú bírósági ügyre számíthatsz, amiből nem jöhetsz ki jól. (Legalább úgy csináld, hogy senki se lássa, és ne a saját kerted fölött...)

Macskára meg ne lövöldözz, hiába idegesít. Inkább dobj felé pl egy faágat, attól megijed és elszalad, és ezzel még bűncselekményt/állatkínzást sem követsz el.

2016. ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!