Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen törvények, jogok és...

EagleHUN kérdése:

Milyen törvények, jogok és kötelezettségek vonatkoznak a drónokra, azok használatára és a használójukra?

Figyelt kérdés

[link]


A videón látható események tekintetében, ki hibázott?

Milyen engedélyek kellenek ehhez a tevékenységhez, már ha kell egyáltalán?

Jogosan jártak el a rendőrök?

Jogosan foglalták le a drónt?

Egyáltalán elvehet magántulajdont a rendőr ha az legális?

(Az autót sem szokás lefoglalni, ha azt pl jogsi vagy biztosítás nélkül vezetted, max előállítanak, de nem lefoglalnak. Akkor most mi van?)


Sajnos nem politikától mentes az ügy, hiszen Orbánfalva és a Puskás akadémia is érintett!


Vajon máshol is így "ilyen keményen" jártak volna el a rendőrök?


Megjegyzem szerintem 50%-ban totál hülyeségeket beszéltek, azaz rizsáztak a rendőrök.


A vezetésre vonatkozó szabályok ugyanis kizárólag közútra érvényesek! Tehát ha én pl zöldkártya biztosítás és jogosítvány nélkül, részegen, magánúton vagy közútnak nem minősülő földúton vezetek az semmilyen módon nem számít még csak szabálysértésnek sem, tudtommal!

Márpedig a levegő NEM közút!


Azt hogy a levegőt meddig használhatja bárki(állampolgár) én úgy tudom hogy a felszín fölötti 100m szabadon használható. Pl sárkányreptetésre, vagy hagyományos modell repülőknek, lufiknak, stb. De a konkrét légügyi törvényeket nem ismerem. És azt sem hogy lakott terület vagy emberek "fölötti" röptetésre mi vonatkozik. Valaki tudna ezekről tájékoztatást adni? Mármint a vonatkozó törvények jogok érdekelnek főleg.


Már régóta szeretnék valami drón félét! Most akkor félni kell?



2016. márc. 12. 15:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
47%

nem politizálok, de halkan megjegyzem hogy épp rendőr ismerősömmel beszélgettem erről

(falusi rendőrbá tizen-egynéhány éve a szakmában)


ő speciel nevetségesnek nevezte ezt az egész intézkedés dolgot,


véleménye szerint itt legfeljebb is személyiségi jogok sérülhettek volna vagy sérültek

(arc kamerázása engedély nélkül stb.)

vagy esetleg a magánterülettel kapcsolatos dolgok,


de a stadion gyakorlatilag egyik sem, az meg hogy olyan törvényre hivatkoztak amiről ők sem tudnak semmit...


na szóval a szakmabeli is nevetségesnek találta ezt a szituációt még akkor is ha 1-2 apróságban egyet is értett

2016. márc. 12. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi 1-es.

Az látszik hogy mindenképp túllihegték a dolgot. (Az adott hely hatása!)


Vonatkozó törvények vki?

2016. márc. 12. 15:55
 3/11 anonim válasza:

A néhány évvel ezelőtt lejátszódott hercehurca eredményeként közszolgálatot ellátó személy arcát nyilvánosságra lehet hozni. A rendőr kérheti mint magánszemély, hogy ne videózzák, de nem tilthatja meg.

Vonatkozó törvény vagy jogszabály pedig nincs. Amit a neten olvasni, az egy tervezetről ír (és nagy részük tavaly nyáron íródott), amitől talán majd idén nyáron történik valami.

Az meg, hogy Felcsúton történt, nem meglepő. Állítólag toltak már le más újságírót is, mert fényképezett (és nem a levegőből!).

2016. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ezt is jó tudni hogy lehet a rendőrt filmezni, ha például úgy gondolom nem teljesen szabályosan jár el, vagy nem azt írja a jegyzőkönyve amit diktálok, később a felvételt lehet elemeztetni és bizonyítékként felhasználni. Ez jogos is!


Eddig is úgy tudtam hogy saját célra bárhol bármikor bárkiről lehet fénykép, videó vagy hangfelvételt készíteni akár rejtve a tudta és bele egyezése nélkül is, mert a saját cél azt jelenti hogy otthon megnézheted meg az ügyvéded esetleg a bíróság nézheti. De jó tudni hogy ez alól a rendőr sem kivétel! :)


Hogy közzé lehet-e tenni, nyilvánosság előtt lejátszani, és ezért ő polgári úton perelhet-e ha így teszek a tiltása ellenére? Az már más kérdés. Valószínű igen, de legyen igazad 2-es hogy nem, vagy nem ér a perrel célt.

2016. márc. 15. 16:01
 5/11 A kérdező kommentje:
De még mindig nem tudtuk meg, milyen repülési, reptetési, légtérhasználati, jogosítvány, kötelező felelősségbiztosítás, stb előírások vonatkoznak a drónokra?
2016. márc. 15. 19:32
 6/11 anonim ***** válasza:
az itézkedést végrehajtó rendőr, azaz hivatalos személy sem tudta, hát akkor mi? :D szerintem nincs ilyen ... még ...
2016. márc. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Valaminek csak kell lennie hogy te mint polgári személy milyen magasságig használhatod engedély nélkül a légteret, pl sárkányeregetésre, vagy modell repülőgép reptetésére.

Meg hogy hol. Azt tudom hogy vannak védett légterületek (katonai területek fölött), légi folyosók stb.

2016. márc. 20. 22:40
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát senki nem röptet legálisan semmit, vagy úgy hogy előtte legalább utána nézett volna a jogi háttérnek is?
2016. márc. 23. 10:25
 9/11 anonim ***** válasza:

# 7

Nyilván a légteret meg lehet sérteni, a repülők viszont magasabban repülnek mint a drón képes, legfeljebb a helikopterek kerülhetnek még szóba vagy a siklórepülők.

mondjuk siklórepülőre kétlem hogy van ilyen védelmi törvény

2016. ápr. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
47%
Gyakorlatilag, bármi ami magától repül és a földtől 10 cm-re emelkedik és nem kér rá engedélyt meg hasonlókat, sérti a magyar légteret. Szóval, ha te egy papírlapot leteszel a földre, majd a szél azt felkapja, megsértetted a légteret.
2016. ápr. 25. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!