Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ti mihez kötnétek a drón...

Ti mihez kötnétek a drón használatot?

Figyelt kérdés

Én mérethez és súlyhoz.

Példa: a meteorológiai léggömbökhöz, az RC járművek ( azaz kamera nélküli eszközökhöz [ ez nem definíció, én mondtam ezt ] ) és az 50 cm-nél ( szárny fesztávolság és/vagy a gép hossza ) vagy 2,5 kg-nál kisebb ( könnyebb ) eszközökhöz ( drónokhoz ) nem kell engedély, a nagyobbakhoz igen.


És ti mit gondoltok? Mihez kellene kötni? Kell egyáltalán kötni valamihez?


2016. márc. 14. 20:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
0%
Semmihez. Milyen jogon mondja meg valaki, hogy ha az én drónom 2,6 kg akkor azt csak engedéllyel röptethetem? Semmilyen jogon. Én úgy gondolom, hogy az államnak csak pár alapvető dolgot kellene szabályoznia, amik nélkül lehetetlen a stabil közösség fenntartása. Pl. a gyilkosság tilos, a lopás tilos, a rongálás tilos, ilyesmik. Minden mást rá kell hagyni az emberekre. Az államnak nincs joga megmondani ilyeneket, és nem is hasznos.
2016. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 tetro ***** válasza:
100%

1. Lakott területen biztosítani kelljen a területet

2. Az eszközök legyenek bevizsgáltak

3. Felelősség biztosítás mondjuk 1 kg felett. Habár ha ötven méterről leesik egy 1 kilós drón...


Szerintem a repülés szempontjából az semmit nem számít, hogy kamera vagy hamburger van rajta.

2016. márc. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 tetro ***** válasza:

20.28

a gyorshajtást azért szankcionáljuk, nem?

2016. márc. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
16%
Semmihez. Ezek csak távirányítós repülők, régen ugyanilyen dolog volt a papírsárkány az sem volt engedélyhez kötve.
2016. márc. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 tetro ***** válasza:
92%

20.30

meg nem nevezett helyen és időben láttam egy drónt lezuhanni. nagyon magasról 10 kiló felettit. meleg nyár volt. a drón tőlünk messze zuhant le. egy nemzeti park közepébe. odaértünk időben így csak 10-15nm égett le. kicsit rosszabb helyre zuhan, ma eggyel kevesebb nemzeti park lenne az országban. hidd el, kell hogy legyen valami kontroll.

2016. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
52%
minimum 95-ös IQ szint
2016. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
IQ-hoz. Szándékhoz.
2016. márc. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
29%

#3

Ahol szükséges, persze.

De ez is jó példája annak amiről beszélek. A rendőrség nem kiemelten veszélyes helyeken fényképez, hanem egy domb aljában, ahol kicsit nehezebb lassítani. Nem azért, mert ott sok a baleset, hanem mert ott nagyobb az esélye annak, hogy valaki 50 helyett 60-nal megy, és jól meg lehet büntetni. Pedig szinte semmivel nem baleset veszélyesebb. Ellenben pl. nem messze tőlünk van egy sarok, ahol olyan két hetente van egy baleset, és le se sz..ják. Ide vezetnek a szabályozások, a szabály betűje fontosabb, mint a célja. Ezért csak annyi kell belőlük, amennyi feltétlenül szükséges, azok legyenek lényegre törőek, és a betartatásnak arányban kell lennie az áthágás okozta veszéllyel (esetleg kárral).


#5

Hát akkor csak engedéllyel lehessen drónt reptetni természetvédelmi terület fölött. Ahogy csak engedéllyel lehet behajtani is. Egyszerűbb, logikusabb, lényegre törőbb szabály, mint betiltani végtelen sok tevékenységet amit te egy nagyobb drónnal végezhetnél hobbiból.

2016. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 tetro ***** válasza:
100%

20.53

szerintem az alapvető gond az, hogy egy drón rengeteg módon okozhat balesetet. amit írtam csak egy példa volt.

lakott területen pl belül repülhessen szerinted engedély nélkül?

2016. márc. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8# igen és itt pont az engedélyezésről volt szó. Senki nem akarta tiltani.
2016. márc. 14. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!