Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy, a kutyáját póráz...

Ha egy, a kutyáját póráz nélkül sétáltató embert látok, hívhatom a rendőrt?

Figyelt kérdés
Én nagyon félek a kutyáktól, és gyakran látni, hogy medve méretű kutyák csak úgy szaladgálnak. Most láttam a tévében, hogy ez tilos.
2013. máj. 15. 19:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem fognak ezért kiszállni, de egy közterület felügyelő, elvileg megbírságolhatja. Elvileg.
2013. máj. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha testi sértés vagy lopás miatt nem fáradnak ki a helyszínre, akkor ezért se fognak.
2013. máj. 15. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Granulátum ***** válasza:
Én meg úgy tudom, nem kötelező a póráz.
2013. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
55%

Pedig pont nem a mackók szoktak az ember bokájába harapni, hanem a kis mini cirkálók.


Egyébként szabálysértés, de kétlem, hogy emiatt kivonulna a rendőrség.

2013. máj. 15. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Hívhatod.Legfeljebb kiröhögnek.
2013. máj. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%

Pár hete olvastam egy olyan írást, talán valamilyen blogon, amiben egy kutyatulajdonos háborgott a szabály miatt. Szerinte a képviselőket egyszer, gyerekként megugatta egy kutya, ezért gyűlölik az ebeket, és hoznak ilyen törvényeket. Az ő kutyája jól nevelt, nem rohangál el, inkább el kéne küldeni a gazdákat tréningre, majd vizsgára; különben is, a kutyáknak annyira szar pórázon lenni.


Az ilyen vérkutyásokat nem érdekli a másik ember esetleges félelme. Ha a kutyuskája épp egy piknikező társaság közé mászik be, akkor is nekik áll feljebb, hogy miért ordibálnak, hisz nem bánt senkit.


Sajnos mindig is lesznek olyanok, akik nem képesek másokra tekintettel lenni. Pedig ez védi a többi embert és magát a kutyát is.

2013. máj. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%
Törvény kéne rá, hogy kutyát közterületen csak pórázzal, szájkosárral szabad sétáltatni. És kész. Aki meg nem tartja be, azt akkora bírsággal sújtanám, hogy örökre megemlegetné...
2013. máj. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szabálysértési törvény

193. § (1) Aki a felügyelete alatt álló kutyát

a) a település belterületén felügyelet nélkül bocsátja közterületre, vagy kóborolni hagyja,

b) természeti és védett természeti területen, vagy vadászterületen - a vadászkutya kivételével - póráz nélkül elengedi, vagy kóborolni hagyja,

c) szájkosár és póráz nélkül közforgalmú közlekedési eszközön - vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével - szállítja,

d) élelmiszer-elárusító üzletbe, közfürdő területére vagy játszótérre - vakvezető, illetve mozgáskorlátozottakat segítő kutya kivételével - beenged, illetőleg bevisz,

szabálysértést követ el.

(2) Aki harapós kutyáját nem zárt helyen tartja, vagy nem helyez el a ház (lakás) bejáratán a harapós kutyára utaló megfelelő figyelmeztető táblát, szabálysértést követ el.


Csak felügyeletet kell biztosítani, ha sétáltatja. De mégha ki is mennének a rendőrök, szerinted fog min fél órát várni a gazdi mire megérkeznek?

2013. máj. 15. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mindenre kimennek, ha van bejelentés. Csak kérdés hol laksz. Ha nagyvárosban, akkor lehet, hogy folyamatos a bejelentés és mindig a bejelentés súlyát nézik. Tehát lehet este lesz mire kimennek hozzád.
2013. máj. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
66%

Sajnos nekem is csak rossz tapasztalatom van a vérkutyásokkal.

Még városon laktunk, mentünk az orvoshoz a gyerekkel a két hós oltásra.

Egy fiatal hölgy egy bernáthegyi keveréket sétáltatott póráz nélkül. Láttam már messzebbről, nem volt nagy forgalom, szépen sétált a gazdi mellett.

Aztán a lányunk felsírt és a kutya megvadult és felénk futott.

Emlékszem a gazdája kiabált neki, de a kutya tett rá magasról. Én reflexből ráhajoltam a kocsira, a kutya rámugrott a férjem meg rángatta le rólam a nyakörvénél fogva.

Két szerencsénk volt: december lévén vastag kabátban voltam, így se nem megharapni, se megkarmolni nem tudott (bár a kabátom gallyra ment) a msáik hogy a kutya hamar feladta, mikor a gazdája is odaért.

Auztán még a nő volt felháborodva, mikor szóltunk, hogy se szájkosár, se póráz nincs a kutyán.

A történetem tanulsága:

A gazdik néha elfelejtik, hogy a kutya egy állat, egy ösztönlény, amiről nem lehet tudni, hogy extrém esetben (síró baba, vagy akár egy műanyagmotoron berregő kisgyerek) is nyugaodt marad-e.

2013. máj. 16. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!