Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy házon haszonélvező van...

Ha egy házon haszonélvező van és rá 20 évre egy újabb haszonélvező kerül rá, akkor a 2 haszonélvezű egyenlő jogokkal bír, vagy a régebbi haszonélvező az elsőbbrangú? Nem találok erről pontos infót.

Figyelt kérdés

Van egy tulaj 100%-ban és a házon 1 db haszonélvező! Ha a jelenlegi tulaj,más szemèlynek ajándékozza a tulajdonjogát és saját magát haszonélvezőnek teszi,akkor már ugye 2 haszonélvező lenne. Ilyenkor mi történik?

Sőt. Visszamegyek picit-egyáltalán ezt lehet?


2016. márc. 19. 07:04
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A tulajdonos nem teheti magát haszonélvezőnek, mert a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál. Hiába ajándékozza el a lakást/adja el, ugyanúgy egy haszonélvező marad és csak ő használhatja az ingatlant.

Csak kivásárolni lehet a haszonélvezet, illetve megvárni míg elhuny a haszonélvező.

2016. márc. 19. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Akkor az ötlet befuccsolt,miszerint a tulajdonos már nem lesz tulajdonos,hanem haszonélvező?


A tulaj a lányára akarta ajándékozni a házat és a lánya fölött,haszonélvezőnek tenni magát.


Nincs kiskapu?

2016. márc. 19. 08:03
 3/20 anonim ***** válasza:

Amíg van egy érvényes haszonélvezeti jog, addig nem lehet másikat rátenni az elsö beleegyezése nélkül.


A tulajdonos meg saját magát nem teheti meg haszonévezönek, mert a hsazonélvezeti jognak éppen az a lényege, hogy a tulajdonossal szemben is elönyben a használat szempontjából.


Az egyetlen lehetséges variáció, ha a második haszonélvezet az elsö haszonélvezö halála után kezdödik.

2016. márc. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ez más téma, amit írtál: az ajándékozási szerzödésben ki lehet kötni az addigi tulajdonos részére haszonélvezeti jogot. Ez akkortól lenne érvényes, amikortól a tulajdonosváltás megtörtént, azaz már nem öa a tulajdonos, hanem a gyereke.

De ezt mindenképpen közjegyzövel kell megcsináltatni, hogy érvényes legyen.


Viszont ez így elég értelmetlen dolog, mert lénegében a lakást továbbra is a szül használhatná, a gyeryeknek csak "van", de nem rendelkezik vele - azaz nem ér neki semmit sem.

2016. márc. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Ezért érdekelt volna,hogy egyenlő ragú-e a 2 haszonélvező,ugyanis az első haszonélvező kiakarja rakni a családot a házból,ezért gondolt erre a tulaj. Mit gondolsz erről így,ebben az esetben kitudja tenni? Ha ugye 2 haszonélvező van.
2016. márc. 19. 08:23
 6/20 anonim ***** válasza:
40%

"A tulajdonos nem teheti magát haszonélvezőnek, mert a haszonélvezeti jog erősebb a tulajdonjognál."


Ezt már sokadik esetben olvasom itt. Ez egyszerűen nem igaz. A haszonélvezeti jog nem "erősebb" a tulajdonjognál. Ugyan miben is nyilvánulna meg ez az "erő"?

A két jog eredendően más. A tulajdonos használati jogát korlátozza az ugyanazon ingatlanon fennálló haszonélvezeti jog. De más vonatkozásban a tulajdonjog csorbítatlan. A tulajdonos pl. eladhatja az ingatlanát bármikor, a haszonélvező megkérdezése nélkül.


A haszonélvezők köre bővíthető, azonban ehhez már kell a korábbi haszonélvező(k) hozzájárulása, hiszen az ő jogaik csorbulnak egy új haszonélvező belépésével.

2016. márc. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

"gyeryeknek csak "van", de nem rendelkezik vele - azaz nem ér neki semmit sem."


Már hogy ne érne? Bármikor rendelkezhet vele, ha 18 éves elmúlt.

2016. márc. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Akkor el kell menni egy ügyvédhez. A haszonélvező nem fog beleegyezni,hogy még egy haszonélvező kerüljön fel a házra. Igen,el lehet adni,de haszonélvezővel. Ez már volt gondolatban,DE! a ház 15 milliót ér. A tulajdonjogot maximum ha 5 millióért hajlandó valaki megvenni(ezzel már próbálkozva is volt).


A kérdés leginkább az lenne,hogy kiteheti-e a tulajt a haszonèlvező,plusz egy haszonélvezővel? Bár ha a beleegyezése kell az első haszonélvezőnek akkor ez tárgytalan.


De ha mondjuk a tulajdonos még kiskorú? (A gyermek). Akkor is kiteheti?


Elvileg egyébként simán mondhatja,hogy a család menjen a házból,ezt esetleg úgy éri el,hogy albèrleti díjat kérhet,de ha magas összeget ad meg,akkor máris kivonul a család.


Egyébként szörnyű,de ez az egész történet családon belül játszódik..

2016. márc. 19. 08:40
 9/20 A kérdező kommentje:
Na és mivan akkor,ha az első (és jelenleg ugye egyetlen) haszonélvező életvitelszerűen Londonban él már 10 éve,ott saját házzal rendelkezik. Tehát,konkrétan tudja gyakorolni a haszonélvezeti jogait akkor is ha nem Magyarországon él?
2016. márc. 19. 08:46
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
De, meg lehet tenni, viszont a második haszonélvezete akkor lép életbe, ha sorrendben az előtte lévőé megszűnik (lemond, elhalálozik...). Így nem csorbul az első haszonélvező érdeke, tehát beleszólása sincs.
2016. márc. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!