Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek lesz ebből letölte...

Szerintetek lesz ebből letöltendő? Autórongálás.

Figyelt kérdés

A helyzet,hogy lakik az utcánkban egy ámokfutó sofőr aki nagyobb sebességgel szokott száguldozni az utcán de csak hobbiból elmegy 100-al az egyik utca végébe és vissza.

Engem nagyon idegesít ,meg félek,hogy egyszer nekicsapódik a kerítésünknek és tönkreteszi az egész kerítésszakaszt,mert már majdnem egyszer súrolta a kocsija a kerítést.

Már figyelmeztettem,hogy fejezze be a gyorshajtást,mert nem lesz jó vége. Nem értette meg,mert valamelyik nap megint száguldozott az utcán,borzasztóan felidegesítettem magam és amikor este leparkolt a házuk elé,már bent volt,én pedig kalapáccsal összetörtem a kocsiját. A szélvédőjét teljesen betörtem,meg a kocsi oldala is jócskán kapott.


Hazamentem és tudtam,hogy ebből baj lesz. Nem is telt bele sok idő,két rendőrjárőrrel jött hozzánk,a rendőrök a szolgálati kocsijukkal és a kocsi gazdája kérdezte,hogy nem én törtem össze véletlen a kocsiját,mert tudja,hogy én voltam,csak én vagyok a haragosa.Nem tagadtam,mondtam,hogy igen,azt is,hogy miért. A rendőrök azt mondták,hogy velük kell,hogy menjek,elő kell,hogy állítsanak. Mondtam rendben ,megyek. Tudtam,ha a kocsit összetöröm ez lesz belőle,de nem bánom,mert legalább egy életre megtanulhatta a srác,hogy nem gyorshajt,meg nem rallyzik.


Előállítottak a rendőrségre,kicsit várni kellett,hogy jöjjenek a nyomozók. Jött is egy civil nyomozó és egy irodába ő hallgatott ki,és közölte velem,hogy mittudomén milyen törvény bekezdés alapján meg vagyok gyanusítva,rongálás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt.


Elmondtam mindent,hogy mit,hogy csináltam,meg miért,hogy ez nagyon idegesített,és azért tettem.

Kérdezte,hogy megbántam már amit csináltam,mert nagy kárt okoztam. Azt mondtam,hogy nem,nem bántam meg,azt is kérdezte,hogy,ha pontos összeget tudnak a kárról,hajlandó vagyok-e a kárt megfizetni a sértettnek,ami nem kicsi összeg lesz,azt mondtam,hogy nem vagyok hajlandó,nem fogom megfizetni,hadd tanuljon abból,hogy többet nem lesz mivel gyorsasági versenyt folytatni az utcában. Erre a rendőr azt mondta,hogy akkor majd polgári úton perelhet a sértett,mondtam,nem érdekel hadd pereljen,én nem fizetek.

Mondtam azt is a nyomozónak,hogy őt is gyanusítsák meg ,mert gyorsan hajtott,azt mondja erre a nyomozó,hogy azt nem ő elhiszi de nem lehet bizonyítani,hanem,ha továbbra is gyorsan hajt,majd elkapják egyszer és őt is megbírságolják. Nekem pedig az a bizonyíték,hogy beismertem,hogy én törtem össze az autót.


Kérdeztem a nyomozót,hogy lesz ebből letöltendő,mert családom van,gyerekek és fel kell őket nevelni,soha nem voltam büntetve még,még csak szabálysértést sem követtem el soha,teljesen tiszta az eddigi előéletem,és azt mondta,hogy ebből nem lesz letöltendő de felfüggesztett lehet,kérdeztem,ha a kárt nem fizetem meg akkor sem,azt mondta akkor sem,mert kis ügy,ezért nem adnak börtönt csak 100-ból 2 embernek,az én esetemben nem lesz,de arra készüljek fel,hogy polgári per lehet a kár miatt.


Azt is mondta,hogy amit elmondtam,jegyzőkönyvbe vette és ezt kell mondani a bíróságon is majd,hogy nem bántam meg meg nem vagyok hajlandó megfizetni stb.


Kérdésem,hogy kapok ezért letöltendőt vagy nem?

A nyomozó csak valamit mondott,ugyanis ő nem érthet annyira hozzá,mert az ítéletet nem ő mondja ki,hanem a bíró.



2016. márc. 20. 21:42
 1/7 tetro ***** válasza:

nem lesz belőle börtön.

de fizetni fogsz. és ha nem egyezel ki, akkor a végén a többszörösét, mint ami az eredeti kár volt...

2016. márc. 20. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni,hogy előzetes letartóztatásba be kell majd vonulni,mig nem lesz ítélet vagy nem?

Vagy akkor már haza se engedtek volna?

2016. márc. 20. 21:49
 3/7 tetro ***** válasza:

21.49

dehogy kell. nem fogsz börtönt látni egy percre se.

de ha a tulajjal nem egyezel ki a kártérítésről, akkor tényleg ráfizetsz.

2016. márc. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Andizsuzsi ***** válasza:
65%
Érdekes, hogy ma mennyi embernek jut eszébe megosztani, hogy összetörte valaki autóját.
2016. márc. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Azért a bírónak ne ezt mondd, hogy nem bántad meg.

Mondd azt, hogy ideges voltál, felzaklattak a történtek, dacoltál, de később rájöttél hogy hatalmas hiba volt és nem kellett volna ezt tenned, ha tehetnéd, megváltoztatnád a múltat.

Többet nem teszel ilyet, hanem a Rendőrségtől fogsz segítséget kérni.

2016. márc. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért vagy ilyen önfejű? Amúgy nem mész a böribe semmiképpen. Ismerőseim csináltak egyszer egy hasonló dolgot, részegen ugráltak a belvárosban autókon és többmilliós kár lett. Jöttek a rendőrök, kihallgatták őket és ennyi volt.


Arra viszont figyelj, hogy fizessél szépen, mert ha nem teszed egyrészt kamatozni fog, másrészt úgyis zárolják majd a számládról.


Nem volt ennek így értelme szerintem. Ha egyszerűen kiszúrtad volna a kerekét, már az is elég lett volna.

2016. márc. 21. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy száguldozott a tahó fel-alá, előbb utóbb úgy is összetörte volna az autót. A kérdező csak megelőzte ebben.

Addig kell ígérgetni a bíróság előtt, hogy a kért megtéríted, ahogy olyan anyagi helyzetbe kerülsz, hogy erre lehetőséged nyílik, amíg a jogerős itélet meg nem születik. Utána nem kell foglalkozni az üggyel. A veréb majd eljár plgári bíróságra (neked ott meg sem kell jelenned) és lesz egy papírja, hogy te tartozol neki, amit felhasználhat az árnyékszéken, feltéve ha ügyes vagy.

2016. márc. 21. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!