Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feltörtem egy weboldalt, és...

Domextosz00 kérdése:

Feltörtem egy weboldalt, és fenyegetnek? Többi lent!

Figyelt kérdés

Nos unalmamba próbálkoztam feltörésekkel , és egy oldalon sikerült is !

Kicseréltem 3 képet hogy találtam egy biztonsági rést, megadtam egy frissen regisztrált emailt hogy itt keressenek és ingyen kijavítom csak hogy tudjanak róla, de én hülye nem használtam semmi féle IP cím eltorzítót.

És az emailemre kaptam tőlük egy eamilt hogy fel jelentettek, indokot nem mondtak ! Most mi lesz ?



2016. márc. 23. 17:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor - pláne hogy egy nyílvános fórumon promulgálod mindezt - viseld tetteid kővetkezményeit:

"Információs rendszer vagy adat megsértése


423. § (1) Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép, vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki

a) az információs rendszer működését jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve akadályozza, vagy

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat, töröl vagy hozzáférhetetlenné tesz,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) A büntetés bűntett miatt egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a (2) bekezdésben meghatározott bűncselekmény jelentős számú információs rendszert érint.


(4) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha a bűncselekményt közérdekű üzem ellen követik el.


(5) E § alkalmazásában adat: információs rendszerben tárolt, kezelt, feldolgozott vagy továbbított tények, információk vagy fogalmak minden olyan formában való megjelenése, amely információs rendszer általi feldolgozásra alkalmas, ideértve azon programot is, amely valamely funkciónak az információs rendszer által való végrehajtását biztosítja."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )

2016. márc. 23. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Akkor ha már így unatkoztál, vállald is érte a felelősséget. Én is szoktam unatkozni, de nem török be mások otthonába, vagy festem át a kocsijukat más színűre.

Így jártál. Megérdemled.

2016. márc. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 kovpet ***** válasza:
89%

"indokot nem mondtak"


De azért ki tudod találni egyedül is, ugye? :)

Máskor ne tedd tönkre más munkáját és ne veszélyeztesd a megélhetését unalomból.

2016. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%

Jó nagy hülye vagy, mert a vétségből mindjárt bűntettet csináltál a képek cseréjével.

Ettől hacker nem lettél, mivel egy más által felfedezett sebezhetőséget használtál ki egy hanyagul karbantartott rendszeren, de a cselekmény jogilag megáll, ez bizony bűntett. Börtönbe emiatt nem kerülsz, legfeljebb jól s.ggbe rugnak és hazazavarnak a tárgyalteremből, plusz kifizettetik veled a bűnügyi költséget.

Ha van egy csöpp eszed, akkor tanulsz belőle és máskor nem csinálsz ilyet még "IP torzítóval" (lol) sem.

2016. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Nem sértettem meg semmit , csak beléptem és 3 képet kicseréltem ezzel semmilyen kárt nem okoztam, és más napra meg csinálták + direkt oda írtam a képre kamu eamilt amit regisztráltam hogy hol van a hiba , és segítenék ki javítani
2016. márc. 23. 20:08
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

"Nem sértettem meg semmit"

Dehogynem.


"csak beléptem"

Ezzel követted el az alábbit:

"Aki információs rendszerbe az információs rendszer védelmét biztosító technikai intézkedés megsértésével vagy kijátszásával jogosulatlanul belép vagy a belépési jogosultsága kereteit túllépve vagy azt megsértve bent marad, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


"és 3 képet kicseréltem"

Ráadásként még növelted a bűnösségedet:

"(2) Aki

...

b) információs rendszerben lévő adatot jogosulatlanul vagy jogosultsága kereteit megsértve megváltoztat

...

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."


"és 3 képet kicseréltem ezzel semmilyen kárt nem okoztam, és más napra meg csinálták"

Ez az oldal karbantartójának munkájába, idejébe került.

Az idő meg pénz.


"hogy hol van a hiba , és segítenék ki javítani"

Ez bár enyhíti a büntethetőséged, de erre nem voltál felhatalmazva, nem volt szerződésed erre.

2016. márc. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 kovpet ***** válasza:
100%

"kárt nem okoztam, és más napra meg csinálták"


Aha, nem volt kár. És aki meg szóköz csinálta, az szerinted ingyen dolgozik?

2016. márc. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Öregem, te jól besz0ptad!
2016. márc. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Biztonsági mentésről halottatok ? : "D 2 gombnyomás
2016. márc. 24. 08:41
 10/15 kovpet ***** válasza:
80%
Igen, többet hallottam mint te, mert ez a szakmám. Meg a bizalomvesztésről is hallottam, amit nem tesz helyre egy restore.
2016. márc. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!