Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a munkaajánlat után mégis...

Ha a munkaajánlat után mégis visszalép a munkáltató, de én már beadtam a felmondásomat a jelenlegi munkahelyemen, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
A pótlásom már folyamatban, így már nem mondhatom vissza a felmondást. Nyerő helyzetből hirtelen a padlóra kerültem, van bármi jogom?

2016. ápr. 3. 17:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Írásban kaptad meg az ajánlatot?

Írásban fogadtad el?

Ha igen, perelhetsz kártérítésért. Mert feltételezem, szóbeli ígéreteknek nem hiszel...

2016. ápr. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szóban ÉS Írásban (e-mailben) kaptam az ajánlatot es fogadtam el.
2016. ápr. 3. 17:47
 3/10 anonim ***** válasza:

Hmmm... ez nagyon furcsa.

Nálunk (külföldi tulajdonú cég Pesten), ha a cég kiküld egy ajánlatot írásban, az kötelezi őt; esetleg akkor lehet gebasz, ha mondjuk nem a megadott intervallumon belül (pl. 48 óra) válaszolsz rá.

Ha van írásbeli bizonyítékod az ajánlatról, és írásban vissza is küldted, hogy igen, elfogadod, akkor ott a cég tudtommal kártérítésre kötelezhető.

Kérdezz meg egy ügyvédet.

2016. ápr. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Itt is külföldi tulajdonú nagynevű cégről van szó. Bár ami kicsit bonyolítja a dolgot, hogy az ajánlatban nem volt kezdési idő, mert azt még akkor nem tudták megmondani. Viszont minden más (pozíció megnevezése, munkavégzés helye, fizetés stb) benne volt. Tehát én úgy mondtam fel, hogy nem tudtam mikor fogok kezdeni, de gondoltam így legalább lesz pár napom/hetem pihenni a kettő között. Nem gondoltam, hogy gebasz lesz.
2016. ápr. 3. 19:44
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezt nem értem... miért vonták vissza az ajánlatukat?

Multicégeknél elég komoly és strukturált kiválsztási folyamat van, nem úgy megy a dolog, hogy valaki gondol egyet, és visszakozunk.

A HR mire hivatkozott? Beszéltél velük azóta?

2016. ápr. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
E-mailben közölték, hogy szerződést bontott az ügyfél akinek dolgoztam volna, így az én (és többek) munkája szükségtelenné vált.
2016. ápr. 3. 20:11
 7/10 anonim ***** válasza:
90%

Ha abból indulunk ki, hogy minden munkaviszony próbaidővel indul és próbaidő alatt mindkét fél indoklás nélkül azonnali hatállyal szerződést bonthat nem sok esélyed van bármilyen kártérítésre. A te esetedben még a munkaszerződést sem kötöttétek meg.

Ez a kockázat benne van minden munkahely váltásba.

2016. ápr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7: Ne magyarázz már hülyeségeket.

Biztatási kár címén perelheti a céget. Az tény, hogy ezzel sora nem megy majd, mert max. 2 havi keresményét itélik meg, de kicsit necces a kérdező helyzete mivel úgy mondott fel a régi cégénél, hogy a másiknál a munkakezdés időpontja még le sem volt fixálva.

Ha a cégnek jó jogászai vannak, akkor én nem ajánlanám a pert. Addig mennék el csak, hogy vázolnám a cégnek írt levélben a helyzetet és egy havi jövedelemnek megfelelő kártérítési igényt jelentenék be, de keresetlevelet nem írnék az biztos.

2016. ápr. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat. Végülis szerencsére jóra fordultak a dolgok. Sikerült megegyezni a jelenlegi munkáltatómmal, hogy helyezzenek el egy másik pozícióban.
2016. ápr. 5. 15:46
 10/10 anonim ***** válasza:

Tehát ha felveszem az embert és másnap kirúgom próbaidő alatt indoklás nélkül kifizetek 1 napi bért.

Ha nem veszem fel az ígéret ellenére akkor meg bíztatási kár meg kártérítés több havi keresettel.

Szerintem sokkal megalázóbb ha felvesznek egy napra és utána kirúgnak mert nincs szükség a munkádra.

De úgy néz ki egy jogállamban ez a követendő eljárás.

2016. ápr. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!