Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen ürügyekkel vehet el...

EagleHUN kérdése:

Milyen ürügyekkel vehet el munkaadó "bónusz"-t?

Figyelt kérdés

Szerintem ha szerződésben van hogy van bónuszod és az is hogy mennyi, akkor ha másik részlegre kerülök, olyanra ahol nincs bónusz akkor autómatikusan nem is jár már?

Szerintem járna mert benne van a szerződésben és az nem változott, ez nem a részlegtől függ. Vagy rosszul gondolom?


Másrészt ha egyszer olyan részlegen dolgoztam ugyanennél a munkavállalónál és ott dupla annyi volt a bónusz és ezt autómatikusan meg is kaptam. Az lehet olyan "ráutaló" magatartás a cég részéről amivel lényegében a munkaszerződésem "fölfelé" módosult és véglegesen?

Tudtommal adni adhat minden munkáltató, azaz több lehet törvényesen a fizetés, és azt is megengedi a törvény hogy ehhez ne kelljen semmit aláírni újraszerződni, de elvenni már nem vehet. Jól tudom?


Tudtok ehhez valami konkrétat hozzáfűzni akár tapasztalatból akár MT-ből?

Mi ilyenkor a teendő? Reklamáljak?



2016. márc. 20. 22:51
 1/4 anonim ***** válasza:
A cégnek az adott munkakörhöz adott fizetést és bónuszt társított. Akkor reklamálhatnál szerintem, ha ugyan azt dolgoztad vna és úgy vették volna el. Viszont rákérdezhetsz és lehet hogy kapsz.
2016. márc. 21. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

bármilyennel.


a bónusz nem fizetés. pontosan azért szeretik az ilyen cégek valami alacsony fix fizetés+bónusz alapon adni a pénzt, mert csak a fizetésre vonatkozik minden. a bónusszal azt csinálnak, amit akarnak.

2016. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Az lehet olyan "ráutaló" magatartás a cég részéről amivel lényegében a munkaszerződésem "fölfelé" módosult és véglegesen? "


Nem lehet.


" de elvenni már nem vehet. Jól tudom? "


Jól tudod, csak az nem erre az esetre vonatkozik.


Ami JÁR, az a munkaszerződésben rögzítve van.

Ilyen az alapbér, ilyen lehet a cafeteria, de a prémium, célprémium, a jutalom az nem jár, hanem adható.

Jellemző, hogy a célprémium forrását meg is kell termelni, ha az nem történik meg, akkor miből is adna a munkáltató és egyáltalán, mire fel adna?

2016. márc. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bónuszt bármikor elvehet, mert bónusz csak akkor jár ha jól megy a cég szekere.
2016. márc. 21. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!