Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nálunk miért "megtorló"...

Nálunk miért "megtorló" rendszerű a büntetések kiszabása és végrehajtása?

Figyelt kérdés

Ha valaki lop ( teszem azt: ) 10 000 000 forintot, akkor a büntetése felfüggesztett / letöltendő börtön büntetés.

De ezzel én nem vagyok kisegítve. Miért nem a kár megtérítése a cél és utána valami büntetés? És ha nem tudja kifizetmi, akkor például a börtönben keresett pénzzel fizetne vagy adós lenne, amíg vissza nem fizetik ( ugyanúgy öröklődne ez az adósság, mint a hitelek ).


2016. ápr. 4. 19:46
 1/3 anonim ***** válasza:

(Csak szólok, a hitelek is csak az örökség erejéig öröklődnek).


Amúgy azért, mert annak nagyobb az erőforrás igénye, amire senki sem akar költeni. Meg őszintén - a börtönön kívül is tobzódik a munkanélküliség, tehát lehetőség sincs rá nagyon.

2016. ápr. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, valóban szükség volna arra, hogy a büntető és polgári perek ne váljanak el egymástól, mert úgy hatékonyabban eldőlnének az ügyek.


Jelenleg úgy működik a dolog, hogy van egy büntetőügy ami lezárul és utána lehet indítani polgári peres ügyet a kártérítés érdekében. Ez hülyeség.


A "büntetésnek", mint állami bosszúnak, szerintem egyáltalán nincs helye egy modern társadalomban. Önmagában az, hogy valaki bűncselekményt követett el, nem indokolja, hogy büntetést kapjon.


A "büntetés" szerintem eleve csak 3 célt szabadna, hogy szolgáljon, és ebben az egyik jelenleg már nem büntető, hanem polgári kérdés:

1. A társadalom védelme a bűnismétléstől. (Veszélyes bűnöző bezárása.)

2. Ha lehetséges akkor a bűnöző átnevelése, javítása, társadalmi rehabilitálása.

3. Az okozott kár helyreállítása, pótlása, csökkentése. A társadalom ellen elkövetett károknál a pénzbüntetésnek lehet ilyen szerepe, de ezt általánossá kellene tenni. Korábban jogtörténetileg létezett a teljes vagyonelkobzás, de ez nyilván ott hatékony ahol van elkobozható vagyon. Nyilván lehetne ledolgoztatni a kárt, ha az elkövetőnek van olyan szaktudása, munkaereje, munkaképessége ami értékesíthető.

2016. ápr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

" Önmagában az, hogy valaki bűncselekményt követett el, nem indokolja, hogy büntetést kapjon. "


Hát mi indokolja?

Ekkora parasztot! Agyadat hol felejtetted, a villamoson?

2016. ápr. 5. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!