Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Találtam egy pénztárcát,...

Találtam egy pénztárcát, benne 8000 forinttal, elpostáztam a tulajdonosának (pénzzel együtt), de fel akarnak jelenteni, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Egy tinifiúé volt a pénztárca, benne iratokkal és pénzzel, miután elküldtem felhívtak a szülei (beleírtam a telefonszámom) és azt mondták hogy a pénztárcában 25000 forint volt, emiatt felfognak jelenteni lopásért. Mit tehetek, nagyon megvagyok ijedve és szomorú is vagyok. Tárgyalásra kell járnom majd? Még sose volt ilyesmi ügyem.
2016. ápr. 15. 18:35
1 2
 11/13 Pro Patria ***** válasza:
100%

Ez hihetetlen... Amikor én a buszon hagytam a pénztárcámat, csalódott voltam az emberbe vetett hitemben, hogy ha a pénzt ki is veszik belőle, legalább arra gondolnának, hogy a papírokat visszajuttassák, mert ez a legnagyobb fejfájás ilyenkor. Magamból kiindulva, ha a szüleim találtak volna pénztárcát, biztos, hogy eljuttatják a tulajdonosához. Benne volt a nevem, a lakcímem, még a telefonszámom is. Megtehette volna. De akkor nem cigányokról beszélnénk. Egy fél óráig volt a buszon felejtve, nem ment tovább, végállomás volt. Meg egy ricsajkodó cigány társaság.

Így történt.


Te visszaadtad neki, pénzel együtt. És ahelyett, hogy összetenné a kezét, hogy te találtad meg, nem valaki, aki a pénzt kiveszi, a tárcát kidobja a kukába, inkább trükközik...

2016. ápr. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%
KAMU kérdés!!!
2016. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Mondd meg nekik, hogy rendben, sőt kérd, hogy pereljenek be. Akkor majd fizethetik a kártérítést amiért meghurcoltak téged.

A rendőrök szerintem jól körberöhögnék őket.


Milyen emberek vannak :D

2016. ápr. 16. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!