Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Marihuána termesztés?

Marihuána termesztés?

Figyelt kérdés

Üdv!

Tudom rengeteg kérdés van az oldalon fűvel kapcsolatban, viszont komoly kérdéseim lennének és komoly válaszokra számítok mert eléggé mozgatja az elmémet a téma.


-Magyarországra lehetséges beszállítani marihuána magokat legálisan? Ha igen, milyen módon van ez korlátozva?

-Magáncélra termeszthetek marihuánát legálisan? Egyetlen palántára gondoltam.


Ha esetleg hivatkoztok a forrást kérlek jelöljétek meg.

Értelmes válaszokat kérek. Köszönöm.


2016. ápr. 18. 20:58
 1/7 anonim ***** válasza:
24%
A helyi rendőrség segít eligazodni a témában.
2016. ápr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Tudsz olvasni vagy csak szórakozni jössz az oldalra?
2016. ápr. 18. 21:01
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Nem lehet, főleg mert elég kevés országban legális, de ha találsz is egyet (mi más mint hollandi), ott sem termeszthetsz magadnak.

Magáncélra sem, pér évvel ezelőtt volt olyan urban legend, hogy egy tőnyi (1-3g) lehet nálad, de szerintem ez már akkor is hülyeség volt.


Amit viszont lehet:

vadkender - minimális THC van benne (kevesebb mint amit most gondolsz)

Herba - (látnokzsája) szintetikussal felkevert növény amitől szétesel mint egy legófigura a mosógépben. Nem illegális a használata, viszont olyan káros mint aszfaltot rágcsálni.

2016. ápr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"Magyarországra lehetséges beszállítani marihuána magokat legálisan?"

Nem

"Ha igen, milyen módon van ez korlátozva?"

Teljesen korlátozva van, csekély mennyiség is bűncselekmény.

"Magáncélra termeszthetek marihuánát legálisan?"

Nem

"Egyetlen palántára gondoltam."

Lásd a 2. választ.

Illetve elterelés közrejátszhat, ha ítélethozatalig beismered és 6 hónapos folyamatos terápián veszel részt. (persze ez sem úgy működik, hogy mindig részt veszel rajta, ha lebuksz)


Vadkender esetén előbb pusztulsz bele a füstmérgezésbe, mintsem megéreznéd annak tudatmódosító hatását.

Vannak olyan herbák, ami olyan szintű leépülést okoz, hogy hozzá képest az "aszfaltdarabka" már vitamintablettának számítana.

2016. ápr. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jelenleg illegális, bár felmerült az orvosi célra való engedélyezése, de akkor sem otthon lehetne termelni, hanem a patikában orvosi receptre venni.
2016. ápr. 19. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

2-3 tőért letartóztathatnak és előállíthatnak, viszont ha tiszta az előéleted, az ügyész valószínűleg ejteni fogja az ügyet rosszabb esetben kötelező drog ellenes csoportba kell járnod 6 hónapig, vagy közmunka. Ha az utcán átkutatnak és van nálad 2-3g a rendőr valószínűleg ha jó fej elenged, ha nem akkor a fentebb említett szituáció fog lezajlani:) én hoztam át füvet hollandiából 10-15G vonaton, semmi para nem volt, se kutyás se semmilyen ellenőrzés.


Ha veszel cuccokat hozzá, arra figyelj, hogy ne mindent egy helyen, mert a rendőrség figyeli ezeket

2016. ápr. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
82%
Lehet legálisan magokat rendelni, és kb 5 tőig "legális" vagyis az azt jelenti hogy egy eltereléssel megúszod ha kiderül nem csuknak le
2020. máj. 23. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!