Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Önvédelmi, és álattartási...

Önvédelmi, és álattartási törvény, hol az igazság?

Figyelt kérdés
2015 augusztusában mátészalkai kertesházamba betört 2 kisebbségi polgár akik figyelmen kivül hagyták a kapura szerelt "Kutya harap" kistáblát aminek az lett a következménye, hogy a németjuhász kutyánk kicsit megcibálta őket. Ezekután a 2 polgár feljelentést tett és 1.5 millió forintos kártéritést követelt.

2016. ápr. 20. 10:41
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Mivel nem voltam hajlandó peren kivüli megeggyezésre a birósághoz fordultak. A rendőrök azt mondták, hogy nem fordulhat elő, hogy ezt az ügyet megnyerjék, ezért nem is idegeskedtem túlságosan. Azonban a biró nekik itélt igazat, és egy milló forintos kártéritést kell kifizessek 90napon belül, ezenfelül a nagykamba vartak 400ezer forintos perköltséget is.
2016. ápr. 20. 10:45
 2/20 A kérdező kommentje:
Ami még érdekes dolog, hogy a 2polgár jóformán mezitlábas putrilakó és analfabéták, nemtudom elképzelni, hogy honnan volt pénzük ügyvédet fogadni és pereskedni.Node ez mellékes
2016. ápr. 20. 10:51
 3/20 A kérdező kommentje:
A kérdés az, hogy lenne-e esélyem fellebezni, mert nincs rá lehetőségem, h mindezt kifizessem, hacsak nem veszek fel kölcsönt, amit nem szeretnék
2016. ápr. 20. 10:56
 4/20 anonim ***** válasza:
95%
Igen,fellebezhetsz x napon belül. Ez a papírodon rajta van mennyi nep. Fogad ügyvédet feltétlen,és mihamarabb cselekedj
2016. ápr. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, azzal tisztában vagyok, hogy fellebezhetek, a kérdés az, hogy lenne-e esélyem megnyerni, mert nemszeretnék még ennél is többet bukni a huligánok javára.
2016. ápr. 20. 11:08
 6/20 A kérdező kommentje:
Ügyvéddel még nem beszéltem ezügyben, mert úgygondolom, hogy azis akkoris csak aztmondaná h vágjunk bele, meglehet nyerni, csakmert az ő dija meglesz fizetve akkoris ha bukik az ügy
2016. ápr. 20. 11:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
A határozat milyen indoklást tartalmaz, ami miatt megnyerték?
2016. ápr. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes fellebbezni, de fogadj másik ügyvédet. Az előző nem igazán tett ki magáért, ha képes egy ilyen pert elveszíteni.
2016. ápr. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8 napon túl gyógyuló személyi sérülés gondatlan állattartás miatt, mert a törvény szerint a nagytestü kutyákat magánházaknál kennelben kell tartani, nempedig az udvaron szabadon.
2016. ápr. 20. 11:45
 10/20 A kérdező kommentje:
csakhogy tisztázzuk, a kutyának semmilyen lehetősége sincs, hogy kiszökjön a telekről, a betörőket a saját udvaromon cibálta meg.
2016. ápr. 20. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!