Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen jogosítványa lehet az...

Milyen jogosítványa lehet az embernek műlábbal?

Figyelt kérdés

Ha a lába "csak" térdtől hiányzik, lehet jogosítványa motorra? Autóra? Lehet akár C kategóriás jogsija, vagy akár kamiont is vezethet?

Vagy mindettől meg van fosztva?


2016. máj. 3. 15:46
 1/7 anonim ***** válasza:

Autóra lehet neki.

Viszont csak automata váltós autó.


A családban is volt, akinek műlába volt és automata váltós autót vezethetett.

2016. máj. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

B-s jogsija lehet korlátozásokkal.


A nagyobbak felejtősek, ugyanis nincs oktatás automatán, illetve nem kizárólag a vezetés a tananyag része (rakodás, áruelhelyezés stb).

2016. máj. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És motorra? Láttam képet magyar honlapon, hogy műlábbal motorozott egy férfi. Vagy az külföld volt / egy fotó erejéig megengedték?
2016. máj. 3. 23:56
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez most jó kérdés, nem tudom, hogy motoron van-e automata váltós oktatás, de ha van akkor szerintem lehet.
2016. máj. 4. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, építenek autókat direkt mozgáskorlátozottaknak, máshová helyezett, ill. kialakított kezelőszervekkel stb. Úgyhogy B kategóriás mindenképp lehet, videót is láttam erről régebben.
2016. máj. 7. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

B-s az lehet, de itt egy honlap, itt összeszedték:


[link]


Nem kell feltétlenül automata váltós autónak lennie, ahhogy a linkelt honlapon is látható normál autókat is alakítanak át úgy, hogy a sérült láb helyett kézi működtetésűvé alakítják az adott pedált.


De 1. lépés az orvosi vizsgálat, ami meghatározza, hogy milyen korlátozásokkal vezethet az illető autót.


Ezt a Bp-en a 1146 Budapest Thököly út 82.-alatt lehet beszerezni, de itt a honlap:


[link]


Az egyéb kategóriákról nem tudok mit mondani.

(Illetve azt sem tudom, ha valaki az ország túlsó végében lakik, akkor közelebb nem lehet-e ezt a vizsgálatot megcsináltatni, de a Thököly útiaktól meg lehet kérdezni.)

2016. máj. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nagyon jó a műhely honlapja!

Komolyan, kedvet kaptam, hogy jogsit csináljak!

(2009ben, jobb láb, combamputált)

Szilvi

2016. jún. 28. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!