Kezdőoldal » Közlekedés » Biztosítás, papírmunka » Lehet gépjármű kötelező...

Lehet gépjármű kötelező felelősségbiztosítást kötni olyan embernek, akinek még nincs meg a jogosítványa?

Figyelt kérdés
Értsd: az illető örökölt egy autót, az átíráshoz szükséges a KGFB megkötése, viszont még nem szerezte meg a jogosítványt. Ilyenkor mi van?

2013. szept. 12. 10:42
 1/5 anonim válasza:
üzembentartót kell a kocsihoz rendelni, assziszem
2013. szept. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Én a 18. sznapomra kaptam egy autót. Jogosítványom még nem volt, de én voltam az üzembentartó és a tulajdonos is. Annyi hogy nem járhatsz a gépkocsival.
2013. szept. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem kikötés! a jogosítvány hiánya!

KGFB törvény 2010 január 1-től

Szerződéskötésre kötelezettek:


A törvény értelmében szerződéskötésre kötelezett: a gépjármű forgalmi engedélybe bejegyzett ÜZEMBENTARTÓ.


Nem lehet szerződő a gépjármű tulajdonosa, ha a forgalmi engedélybe (más) üzembentartó került bejegyzésre, a bérlője, használója stb. még abban az esetben sem, ha a bérleti, haszonbérleti, használati stb. szerződésben azt határozták meg, hogy a felelősségbiztosítási szerződés kötésének kötelezettsége a bérlőt, használót terheli.


[link]


[link]

2013. szept. 12. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2013. szept. 14. 08:19
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondjuk az utolsó válasz nem tudom hogy jön ide de a lényeg hogy lehet
2013. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!