Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Télen Hévízre megyünk. Hordhat...

Télen Hévízre megyünk. Hordhatom ott a szovjet usankam?

Figyelt kérdés

Hévízen minden második túrista ruszki és csak ez az egy normális sapkám van. Vihetem az útra vagy nem? A ruszkik megszólnak a sapkarózsám miatt?( A sapkarózsa egy vörös csillag sarló-kalapáccsal.)

14éves Lány vagyok



2016. máj. 5. 09:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

A tiltott önkényuralmi jelképeket nem szabad viselni ma Magyarországon, a sapka többi részét igen.


Az oroszok nem szólnak meg, mert ott még ma is kultusza van a szovjet korszaknak. Moszkvában nemrég megkoszorúzták Sztálin sírját, jó emlékeik vannak a Szovjetunióról és nosztalgiával emlékeznek rá.

2016. máj. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor vihetem Hévízre? Nem lesz gond? (Tudom hogy nem szabad hordani de rokoságban mindenki szereti a sapkát csak a szüleim nem.)
2016. máj. 5. 11:33
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát épp arról van szó az első válaszban, hogy lehet gond, mert nem szabad tiltott önkényuralmi jelképeket használni.
2016. máj. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha nem lett volna világos:az a vörös csillag sarló-kalapáccsal,éppen olyan tiltott,önkényuralmi jelkép,mint a náci horogkereszt.
2016. máj. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Nehéz a felfogásod!


De ha mindenképpen büntetett előéletű akarsz lenni, akkor hajrá, cseszd el a saját életed úgy, ahogy akarod.

2016. máj. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Kedves #5 és az előtted lévő #4 kommented!


Nem tudom miért kell ennyire negatívnak lenni, ez csak egy kérdés volt. Ha így álsz hozzá akkor minden bizonnyal a te életed is elcsesződött valahol. Ha ilyen negatív és pesszimista maradtsz tudd hogy nem sokan fognak szeretni.

2016. máj. 5. 18:48
 7/14 anonim ***** válasza:
50%

Kösz, jó életem van, nem velem van a baj, rengetegen szeretnek, nem vagyok pesszimista, ez nem is tudom, honnan jött.


Te nem vagy képes felfogni, hogy ezért simán elvihetnek a rendőrök, s mivel bűncselekmény, nyoma is marad. Nem lesz olcsó mulatság, hisz bírságot és teljes perköltséget is fizetnetek kell.

2016. máj. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Vagy akkor félreértelmezted, mert ott van az a kommentem hogy "Vihetem akkor Hévízre? Nem lesz gond?" Elég világosan látszik a kérdőjel úgyhogy nem kijelentésnek szántam.
2016. máj. 5. 19:28
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem bűncselekmény, max. vétség. Az azért nem ugyanaz. Bár egy sapkarózsa miatt nem hiszem, hogy szólna bárki, főleg sarló kalapácsért.....


Hiába ugyanolyan súlyú mint a swastika...


Bár én a kommunizmus áldozatai miatt nem hordanék ilyen dolgokat.....

2016. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9:Szerintem tévedsz.A tiltott önkényuralmi jelképek használata,a magyar jog szerint nem vétség,hanem bűncselekmény.Márpedig a kérdésben felsoroltak,azok.Aztán, hogy hol,mennyire veszik szigorúan,az más kérdés,de nem hinném,hogy érdemes kockáztatni.
2016. máj. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!