Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Családon belüli erőszakért...

Családon belüli erőszakért mit kaphat az ember?

Figyelt kérdés

Apám részegen a szemem láttára ütötte, lökdöste anyám. Kis híján engem is megvert és majdnem ráesett hugomra ( 4 éves, apám járni alig bírt ). Egy óra veszekedés után sikerült megállítanom és pár ezer forinttal elment kocsmázni.

Én már most ki akartam hívni a rendőröket, de lebeszélt róla anyám. Holnap viszont megteszem a feljelentést ( vagy én vagy ő ).

Soha többé nem akarom látni az apám. Távol tartásit ( nem tudom mi a neve ) lehet igényelni? Mekkora büntetést fog kapni?


2016. máj. 6. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Kapcsolati erőszak67


212/A. §68 (1) Aki gyermekének szülője, továbbá az elkövetéskor vagy korábban vele közös háztartásban vagy egy lakásban élő hozzátartozója, volt házastársa, volt élettársa, gondnoka, gondnokoltja, gyámja vagy gyámoltja sérelmére rendszeresen


a) az emberi méltóságot súlyosan sértő, megalázó és erőszakos magatartást tanúsít,


b) a közös gazdálkodás körébe vagy közös vagyonba tartozó anyagi javakat von el és ezzel a sértettet súlyos nélkülözésnek tesz ki,


ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott személy sérelmére rendszeresen követ el


a) a 164. § (2) bekezdése szerinti testi sértést vagy a 227. § (2) bekezdése szerinti becsületsértést, bűntett miatt három évig,


b) a 164. § (3) és (4) bekezdése szerinti testi sértést, a 194. § (1) bekezdése szerinti személyi szabadság megsértését vagy kényszerítést, egy évtől öt évig


terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.


(3) Kapcsolati erőszak elkövetőjével szemben kitiltásnak is helye van.


(4) Az (1) bekezdésben meghatározott bűncselekmény csak magánindítványra büntethető.

2016. máj. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A könnyű testi sértés magánvádas, tehát ha az történt, akkor a sértettnek kell feljelentést tenni.

Ha nyoma van, akkor orvosi látlelet nem ártana.

2016. máj. 6. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

..És ez a probléma, nehéz dolog. Édesanyádnak kellene feljelentést tenni, érdemben akkor indulna ügy. Távoltartási végzés is csak így születhet.


Amit leírtál, az nem "csak" csak családon belüli erőszaknak tűnik, hanem kiskorú veszélyeztetésének is, de nem vagyok biztos benne.


Mindenesetre nagyon szomorú, édesanyáddal keresetek megoldást, minél előbb... :(

2016. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
magyarországon a nőverés hanem dicsőség
2016. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Letört a foga. Úgy ütötte meg.

Ez súlyos testi sértésnek minősül?

Mellesleg én is gondoltam a kiskorú veszélyeztetésére. Én is és a húgom is kiskorúak vagyunk és mint mondtam húgom kis híján összezúzta, engem pedig majdnem megvert.

Sajnos könnyítő és nem pedig súlyosbító tényező, hogy mindezt részegen tette.

2016. máj. 6. 20:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Azt a bíróság eldönti, de szerintem súlyosbító körülmény. A leírtak alapján feltételezem, nem egyszeri esetről van szó.... :(
2016. máj. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Alkoholista, de most először ütötte meg anyám.
2016. máj. 6. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!