Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Drága kutyát vettem külföldi...

Drága kutyát vettem külföldi tenyésztőtől. De nem azt kaptam amiért fizettem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Németországból vásároltam egy KÉK szemű kiskutyát.A fajta most lényegtelen.A színváltozat és a kék szem teszi főleg értékessé ezt a tipust.közel fél millió forintot fizettem érte. Mire megérkezett a kutya, kiderült,hogy mégsem kék a szeme,hanem csak egy pici kék pötty van a jobb szemén. A Tenyésztőt számonkértem,azt mondja, hogy van ilyen,előfordul,hogy kékből zöldbe vált. Ő tudta,hogy kék szemű kutya kell csak,a nevet a törzskönyvhöz én választhattam. a kutya törzskönyvi neve, MR. BLUE lett.Nem MR: Green, hanem Mr. Blue. Most írtam neki, hogy vegye vissza a kutyát vagy kártalanítson. (nyilván nem adnám vissza,már velünk él másfél hete), de nem tudom mitévő legyek.Tisztában volt vele, hogy tenyésztési szándékkal veszem,nekem kizárólag csaka kék szemű kiskutya jó.elhallgatta az igazságot....szerintetek, mit tegyek? Ennyiben nem hagyom , az biztos.Három éve "vadászom" ezt a tipust... és most, hogy egy vagyont fizettem érte, mégsem azt kaptam amit kértem.

2016. máj. 9. 18:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem ez bonyolultabb kérdés annál, hogy itt jogilag megfelelö választ tudjunk adni.
2016. máj. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtál. Valószínű, német bírósághoz fogok fordulni .
2016. máj. 9. 18:56
 3/6 Gugu Gabor ***** válasza:
Az odáig rendben van hogy mr Blue viszont a tenyésztő leìrta neked egyszer is hogy kèk szeme van? Nem az alomnak nem a szüleinek hanem konkrètan neki?
2016. máj. 10. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kölyökkutyáknál igencsak gyakori, hogy változik a szemszín (még embereknél is előfordul). Így mégha perelsz is, ne reménykedj túlzottan a sikerben, mivel ez természetes dolog.
2016. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Igazából ő hirdette kék szeműnek. Ennél a tipusnál jellemző a kék szemszín.ezért esett a választásom erre a fajtára.Nem is lett volna gond, ha zöld és nem kék, ha nem kifejezetten kéket kerestem volna. Ő ezzel tisztában volt...a lényeg, hogy szándékosan tévesztett meg. Nálunk ez levon a tenyészértékből mikor fedezni viszem más tenyésztőkhöz.Hiába hordozza a gént, ha ő maga megjelenésében nem mutatja azt küllemében.
2016. máj. 10. 16:32
 6/6 anonim válasza:
Milyen fajta ez a kutya ?
2016. máj. 11. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!