Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy közeli (sajnos) rokonomat...

Egy közeli (sajnos) rokonomat elkapták 20gr marijuanaval. Mire számíthat? Büntetlen előéletű 27 éves srác.

Figyelt kérdés
Kicsit aggódok és kíváncsi vagyok az itteniek véleményére, előre is köszönöm a válaszokat. :) 32/N

2016. máj. 15. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
20%
Valószínűleg felfüggesztett, rosszabb esetben 1-2 év. Jól elcseszte az életét.
2016. máj. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
13%

Hát ez szerintem nem a felfügeshtett kategória.

20 gramn az nem pár napos adag.

2016. máj. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
28%
Talán jobban járt volna, ha tanult volna kamasz korában, most nem kéne drogot árulnia, hogy legyen pénze.
2016. máj. 15. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
21%
Nem vagoyk szakértő, de azt hiszem 20g marihónalja az nem nagy mennyiség, szóval ezt úgy veszik, hogy használatra volt neki (nem terjesztés). Felfüggesztett lesz a maximum, letöltendő biztos nem. De talán figyelmeztetés. De ha mégis sok ez a 20g akkor biza terjesztésért is előállíthatják, ott meg letöltendő is szóba jöhet.
2016. máj. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%
4-es vagyok. Oké, most olvasom előttem szólókat, akkor ez sok és szopacs. Letöltendő lesz ezek szerint nagy valószínűséggel.
2016. máj. 15. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tudnak terjesztést rábizonyítani,akkor elterelő.
2016. máj. 15. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
97%
Buntetlen eloelettel nagy valoszinuseggel 2 ev felfuggesztettet es 6 honap elterelest fog kapni, ha a birtoklason es a fogyasztason kivul mas illegalis tevekenyseget nem folytatott.
2016. máj. 15. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
4%
Semmire. 20g még belefér.
2016. máj. 15. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
98%

A jogszabály a büntetés mértékénél a tiszta hatóanyag mennyiséget veszi figyelembe.

A 20 gramm bizonyára a teljes mennyiség volt. Marihuána esetén a tiszta hatóanyag 1% - 8% szokott lenni. 20 gramm mennyiségű marihuána tiszta hatóanyaga 1% esetén 0,2 gramm, 8% esetén 1,6 gramm. Ez a kábítószer 6 gramm tiszta hatóanyagig csekély mennyiségnek számít.


Ha terjesztésben nem vett részt, és más, kábítószerrel kapcsolatos bűncselekményt sem követett el, akkor:

- Aki kábítószert fogyaszt, illetve csekély mennyiségű kábítószert fogyasztás céljából megszerez vagy tart, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

- Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ítélet meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.

2016. máj. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
15%

Az a baj, hogy erre már jó eséllyel rávarrják a terjesztői alakzatot.


Láttam már ezt 5 grammnál is megállapítani, rendőrség-ügyészség-bíróság által.

2016. máj. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!