Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valahol munkaszerződés...

Ha valahol munkaszerződés nélkül foglalkoztatnak, akkor bármikor felmondhatok és a felmondási időt sem vagyok köteles ledolgozni?

Figyelt kérdés
A kérdés adott, nincs aláírt munkaszerződésem kicsit több, mint egy éve dolgozom az adott cégnél. Ha holnap felmondanék, akkor ennyi volt, vagy le kell dolgoznom a felmondási időt?
2016. máj. 17. 17:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
12%
Ha érvényes munkaszerződés nélkül dolgozol, ebből azt feltételezem bejelentve sem vagy, akkor adócsalás bűncselekményét valósítottad meg. Az egy év figyelembevételével pedig feltételezem, hogy olyan összegre valósítottad meg, melyért letöltendő börtönbüntetést fognak kiszabni.
2016. máj. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
23%
De felmondási időt azt nem kell töltened, elég bemutatnod a munkáltatónak a behívót.
2016. máj. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%

kedvers első


Ha valakit nem jelentenek be a munkahelyén akkor nem ő követ el bűncselekményt, hanem a munkaadója.

Ne legyél már ennyire korlátolt.

A munkaszerződés nélkül alkalmazott emberek 99.99% a azért dolgozik így mert nem hajlandó a munkáltatója bejelenteni és utána befizetni az adókat, járulékokat.

Gondolj bele az alkalmazotnak nincs is mondja "nem bejelentetten" dolgoznia, ha a munkáltatója bejelenti.

vagyis nem a dolgozó a ge ci hanem a fönöke.

2016. máj. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
88%

Ha nincs munkaszerződésed, akkor - munkajogi értelemben - semmilyen kötelezettséged nincs a cég felé. Ha nem akarsz, nem mész be dolgozni, mert épp nincs kedved. Ha üvöltve felhív a főnök, hogy hol vagy, akkor sem: nincs hivatkozási alapja, hogy neked ugyan mégis miért kellene benn dolgoznod, mikor horgászhatsz is. Tehát szó sincs felmondási időről: bejelented, hogy nem dolgozol, azt' csókolom.

Viszont a szerződés hiánya miatt a cégnek sincsenek kötelezettségei veled szemben. Ha akar, ad fizetést, de ha a főnök inkább másra költené azt a pénzt, akkor nem kell egy fillért sem adnia. Hiszen nincs szerződés, ami erre kötelezné, a fizetésed csak jótékonyságból kapod.

2016. máj. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Félreértettetek kicsit. Be vagyok jelentve, számlára kapom a fizetésemet és fizeti utánam a járulékokat (nagyjából, de hadd ne részletezzem; senki sem fog böribe menni, max megkeni a száját a NAV).


Itt konkrétan egyedül a munkaszerződés hiányzik, nem írtunk alá semmit, amikor felvett.


4: Köszönöm. A kérdést igazából azért írtam ki, mert valahol azt olvastam, hogy a szóbeli megállapodás is már önmagában szerződéskötésnek számít... ugyan nem beszéltünk felmondási időről tulajdonképpen.


3: Nem akartam morális kérdést csinálni az ügyből. Az építőiparban dolgozom (ráadásul nem kulimunkásként), de még olyanról nem hallottam, hogy bárkit is bejelentettek volna a teljes munkabérre.. Általában mindenki minimálbér + boríték szinten dolgozik, kivétel nélkül.

2016. máj. 17. 18:20
 6/16 anonim ***** válasza:
81%

Olyan nincs hogy be vagy jelentve de nincs munkaszerződése.


Vagy nem emlékszel mikor aláíratták veled a munkaszerződést, vagy nem vagy bejelentve és csak hanukáznak neked a bejelentésről

A Munkaszerződés kötelező!

Mikor valaki belép egy munkahelyre az az első amit aláíratattnak és egy példányt átadnak a dolgozónak.

2016. máj. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6: Nem vagyok ennyire hülye. Tudom, hogy nincs munkaszerződésem. A bejelentés pedig 100%, mivel voltam már többször is orvosnál és egy szóval sem mondták, hogy nincs fizetve a TB-m.
2016. máj. 17. 18:36
 8/16 anonim ***** válasza:
11%

"Itt konkrétan egyedül a munkaszerződés hiányzik, nem írtunk alá semmit, amikor felvett."


Akkor belentve sem vagy. Böri lesz ebből, meglásd.

2016. máj. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Basszus, ne trollkodjátok már szét a kérdésemet légyszi. :D
2016. máj. 17. 18:43
 10/16 anonim ***** válasza:
49%

Munkaviszony ráutaló magatartással is alapítható, nem feltétlenül kell hozzá munkaszerződés (vagyis kell, de attól még érvényes lehet az ilyen munkaviszony). Mivel 30 nap alatt (alap próbaidő) ezt nem sérelmezted, így a jelenlegi munkaviszony érvényes. Tehát a felmondási időt is köteles vagy kitölteni (felmondás módjától függően), ha ragaszkodik hozzá a munkáltató.


Amúgy bérpapíron látható, hogy van-e levont járulék.

2016. máj. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!