Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jogilag mit tehetek ha tudom...

Jogilag mit tehetek ha tudom hogy a szomszéd idős hölgyet rendszeresen bántalmazzák?

Figyelt kérdés

A történet kicsit bonyolult, megpróbálom egyszerűen leírni!

A szomszédban lakik egy idős hölgy, akinek van egy alkoholista lánya és szintén egy alkoholista unokája. Pár éve befogadta őket, külömben az utcára kerültek volna, és azotá itt laknak. Minden nap csak azt hallani ahogy egymás verik, kiabálnak...stb. El sem tudnátom képzelni, mik zajlanak itt. A lényegre térve, sokszor sajnos az idős hölgy is kap, amikor éppen elfogy a cigi, vagy a bor. Az utca lakoi, mar többször ertesitettek a rendőrséget, azomban mikor kijöttek, az idős hölgy soha nem tet feljelentés, arra hivatkozva, hogy még is csak a saját gyereke, és hogy többször biztos nem lessz ilyen

....stb. Jó, bizonyos mértékig megérti az ember, hogy saját gyerekét sajnálja , de mikor már harmadszor, vagy negyedszer (jelen esetben századszor) fordul elő, szerintem nincs min gondolkodni. Úgy gondolom, hogy ebben az esetben maga a bántalmazott is tehet a dolgokról, hiszen millió alkalom volt rá hogy lépjen az üggyel kapcsolatban, de eggyikkel sem élt, sőt még védte is őket! Szóval kicsit felhaborito, hogy segitsegert kiabal miközben verik, de a végén mindig elutasítsa! Az erdekelne, hogy kivül alo kent tudnak e még valamit tenni ez ellen, vagy pedig csak akkor lessz vége, ha maga a bántalmazott tesz valamit?????


2016. máj. 21. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
13%

Semmit nem tudsz tenni, a hölgynek súlyos pszichés problémája van.

Aki ennyire hülye barom az megérdemli, ezt tudom mondani.

2016. máj. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítségért kiabál, minden alkalommal ki kell hívni a rendöröket. Idövel csak tesz feljelentést
2016. máj. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A gyakorlatban semmit. Amíg vér nem folyik, addig a rendőrök nem foglalkoznak vele.
2016. máj. 21. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor elmesélem a két házzal feljebb történt eseményeket.


Hasonló szituáció, állandó veszekedés, pofozkodás, rugdosás. 12 alkalom után bevitték őket. A szomszédság tanúskodott, jelenleg is folyik az ügy.


Vedd fel kamerával, és állandó jelleggel hívd ki a rendőrséget. Hidd el, a hatodik után már érdekesen fognak nézni az alkoholista "családtagokra". HATÁSOS!

És ha segíteni akarsz, akár névtelenül is, de hívd ki a rendőrséget.

2016. máj. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!