Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Ha rendszeresen eláztatnak...

Ha rendszeresen eláztatnak minket panelházban a felettünk lakó szomszédok, akkor a közös képviselőnek mi a teendője ilyenkor? Úgy általában mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Folyamatosan folyik a víz a fürdőszobánk falán, egyre intenzívebben ráadásul. Csak annyit tudunk, hogy valamelyik lakásból felettünk. De hogy közvetlen a felettünk lakók, vagy az amellett lakók, vagy még fentebbről valamelyik lakás - nem tudni. Vagy hogy a rossz fürdőszobai bekötésnél jön-e a lefolyóvíz, vagy a strang (fővezeték) felől, ami egy külön szervizaknában fut? Az biztos, hogy nem a vezetékes víz okozza, mert akkor folyamatosan folyna. Ez estefelé szokott beindulni, amikor az emberek már otthon vannak és fürdenek.

Hiába szóltam a közös képviselőnek többször is, mindig az a válasza, hogy ezt a lakóknak egymás közt kell lerendeznie. De hol vagyok én ahhoz, hogy idegen lakásokba bemenjek, ráadásul mindenféle szakértelem nélkül?!

(Annyit sikerült elérnem, hogy a közvetlenül felettünk lakó kibontotta a beépített fürdőkádját, de nem onnan jön a víz.)



2015. jún. 15. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Valahogyan megtudod, melyik vízszerelő áll kapcsolatban a házzal. Nálunk pl ki van írva a földszinten. Kihívod hibafeltárásra. Amikor fizetned kell , számlát kérjél. Ha a ház sara, akkor a számla megy a közös képviselőnek. Ha valamelyik lakóé. akkor sajnos neked kell az adott lakóval zöldágra verődni.
2015. jún. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%

mondd a közös képviselőnek, hogy a közös szennyvízcső az ok, azzal foglalkoznia kell (amúgy szinte biztosra fogadom, hogy az)


nem mellesleg hívd ki a biztosítódtól a kárszakártőt!

2015. jún. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

amúgy, ha nem sikerül zöld ágra vergődnöd az áztató lakóval kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél


mellesleg kirúgatnám az ilyen közös képviselőt

2015. jún. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sajnos olyanról nem tudok, hogy a ház bármilyen vizessel kapcsolatban állna, de majd körbekérdezek.

Egyébként az sem mellékes, hogy az a ki tudja milyen kémhatású víz mit csinál a vasbeton-szerkezettel. Nem tudom, mi kell ahhoz, hogy megroppantson egy ilyen szerkezetet, de ha ez bekövetkezne, akkor ott már milliós lenne a kár, hiszen nem is egy lakás lenne érintett benne.

2015. jún. 15. 14:38
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Neked az lett volna a legcélszerűbb, hogy bebiztosítod a lakásod ilyen trehányságok ellen.

A közös képviselőnek pedgi az a főfeladata, hogy ilyesmiben azonnal intézkedjen. Ha nem, akkor egyenesen a lakáskezelőséghez fordulj.

2015. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A háznak van ingatlan-biztosítása. Az fizetett is kemény 20ezret.

Ami nekünk van külön, az az ingóság-biztosítás.

Más nem is lehet, mert azt tiltják a jogszabályok. Kettős biztosításnak nevezzük azt, amikor két biztosítási szerződés áll fenn, a biztosítási érdek azonos; a biztosítási események köre is részben vagy egészben fedi egymást.

2015. jún. 15. 14:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Én simán kötöttem egy sajátot, mert nem voltem elégedett azzal, amit a ház kötött. Ha nem jelented le két biztosítónak ugyan azt a kárt semmi gond szerintem.
2015. jún. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Akár le is jelentheted mind a kettőnek.

Sőt ha neked teljes körű biztosításod van és a háznak is van akkor a két biztosító "lefocizza" egymás között. De nem fogod kétszer megkapni a pénzt. Fizet mindkettő de csak megosztva.

2015. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

sajnos itt nem a biztosítás körül folyik a huza-vona. Az lenne a legkisebb baj.

Hanem az, hogy nincs felelőse az egésznek, nincs felderített ok, amit meg tudnánk oldani. És amíg ez nincs, addig helyrehozni sem tudjuk, mert újból tönkremenne.

2015. jún. 22. 09:46
 10/10 anonim ***** válasza:
A mi házunkban, ha valaki jelzi, hogy felülről ázik, akkor a házzal szerződésben lévő vízszerelő szépen végig ellenőrzi a felső lakásokat.A lakónak kötelessége ilyen esetben beengedni a szerelőket. Ez történt a múlt héten is. A földszinti ázott, másnap az első emeleten megcsinálták a csőtörést.
2015. jún. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!