Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házibuli alatti rongálás....

Azegyetlenegy kérdése:

Házibuli alatti rongálás. (többi lent) Ki a felelős?

Figyelt kérdés

Szombaton tartottam egy házibulit, egy bérelt házban, ahol a buli alatt körülbelül 45 ember tartózkodott. 12 óra körül pár számomra ismeretlen fiatal fiú (akiket idegenek lévén kértem a távozásra ám nem vettek komolyan, lévén nem vagyok túl fenyegető alkat) átmentek a szomszéd telken lévő, építés alatt álló ház kertjébe, ahol először rohangáltak, majd felmásztak a tetőre. Én ekkor megint kiabálni kezdtem, távozásra szólítottam fel őket, ami után nem találkoztam velük. Ezután megjelent a rendőrség és a birtokháborításról kérdeztek, ám nem volt semmi komoly, éppenhogy benéztek, csak aggódott a szomszéd, hogy betörés lehet. Sajnálatos módon, reggel már a telek és a ház tulaja jelent meg, aki körbejárta a házat, és a hátsó ablakokat betörve találta. Luxusvilláról van szó, ez a kár majdnem 2 millió forint összegű. Én az egész napot a rendőrségen töltöttem, és tanúvallomást adtam, ahol először a rongálók után nyomoztak, majd az egyik rendőr megfenyegetett, hogy mint házigazda tőlem perelik el a pénzt. Valószínűleg ezzel csak az esetlegesen visszatartott információ kiadására akart rábírni, ám én tényleg nem ismertem az elkövetőket. Fiatalkorú vagyok, a kár nem az általam bérelt házban keletkezett, és nem ismertem a rongálókat.

Igaz, hogy emiatt engem terhelne a felelősség, nem az elkövetőt?



2016. máj. 23. 21:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
34%
Igen, benne van a pakliba.
2016. máj. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem értem. Fiatalkorúként hogy is lehetett házibulid? A rendőrség mikor éjjel kiment nem is értem miért nem küldött titeket és téged haza. Nem volt igazoltatás?

A felelősség téged is terhel meg azt is aki kibérelte, hiszen az nap este ti feleltetek az egészért.

2016. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ha nem én követtem el, és megpróbáltam elküldeni mivel nem én hívtam meg ÉN fizessek egy rongáló tettéért? Nem volt durva buli. Táncoltunk, beszélgettünk. Nem értem, hogy tehette ezt aki elkövette.
2016. máj. 23. 21:51
 4/16 anonim ***** válasza:
34%
Igen, mert jelen állá szerint az elkövetők után neked van a legközvetlenebb közöd az egészhez.
2016. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És ezért nem az elkövetőt kéne bűntetni, hanem aki megpróbálta megfékezni, 60 kilós lányként? Ez csak nekem durva? Valószínűleg megvan a tettes. Akkor is én viszem el a balhét helyette? A bulimon kívül okozott kárt, és ennek most egy amúgy konszolidált, visszafogottan bulizó társaság igya meg a levét?
2016. máj. 23. 22:01
 6/16 anonim ***** válasza:

Elég buta voltál, hogy amikor a hívatlan vendégek átmentek a lakatlan házba, nem hívtad a rendőröket.Sőt, amikor kimentek hozzátok, nem jelezted azokat a fiatalokat.

Nem te voltál és nem a vendégeid a kárt okozók. ha valóban bele akarnak rángatni, a szüleid fogadjanak ügyvédet.

2016. máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 gnoomage ***** válasza:
100%

Szerintem téged ez nem érint... Ez olyan mintha valaki elmenne a mekibe, majd hazaúton szétver valamit és a mekinek kellene fizetni, mert ő miattuk került oda az a valaki....


És nem tudom miért kellett volna haza küldeniük őket... Ha nem volt csendháborítás, sőt semmi ami a többi embert zavarta nem csináltak semmi illegálisat, csak ittak, amit nem tilt semmi...

2016. máj. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
A tulaj nem engem hibáztat. A három fiút. Az én általam meghívottak miatt csak egy szomszéd szólt, hogy 11 körül halkítsunk majd a zenén, de ennyi. Csak nem értem miért mondják azt, hogy én fizessek a tettükért.
2016. máj. 23. 22:21
 9/16 anonim ***** válasza:

A felállás szerint nem te vagy a felelős.

Az más kérdés, hogy furcsa, hogy odamentek idegen fiúk és betörtek.

Szal igen, innen fúj a szél.

Nem csak a rendőrök, én se hiszem el neked ezt a mesét.

2016. máj. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a felelős, hacsak ki nem derül, hogy azok a fiúk esetleg csak a te agyszüleményeid, hogy elvigyék a balhét, mert bemolyolva berugdostad a szomszéd ablakait, aztán józanul már szánod bánod nem? :DDDDDDDDD
2016. máj. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!