Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában félévente 3...

Az iskolában félévente 3 alkalommal lehet szülő által kikérni a diákot. Köteles-e az osztályfőnök elfogadni azt?

Figyelt kérdés
Még nem használtam ebben a félévben csak egyszer. Az év végi kétnapos kirándulásra nem mennék el, (ne kérdezd miért) és azt szeretném leigazoltatni a szüleimmel. Az osztályfőnök meg egy idióta, és azért hogy kib@sszon velem azt mondta hogy nem igazolhatjuk le és az iskolában kell lennem a kirándulás napjain. (Az egyik nap szombat, így csak 1 napot kéne) Kérlek, a kérdésre válaszolj, és ne engem kritizálj mert ilyen véleményem van.

2016. máj. 25. 15:14
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Nyugi.Az nekünk is mondták már hogy nem lehet,de attol le igazolhatják a szüleid ebből nem lehet baj.
2016. máj. 25. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
88%
Szerezz orvosit!
2016. máj. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
100%
Elvileg ha előre szólsz, lehet, csak utólagosan előzetes szólás nélkül nem köteles elfogadni
2016. máj. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
90%

Köteles, csak előre kell jelezni.


Amúgy az sem annyira vészes, ha másik osztályba kerülsz, anno én is így jártam és tök jó volt.

2016. máj. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor kell elfogadnia, ha előre szólsz, akkor viszont kötelező.

Ellenben évente van 3 alkalom és nem félévente.

2016. máj. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Kötelessége lesz leigazolni.
2016. máj. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Mivel előre szóltál, ezért köteles leigazolni. Viszont ha nagyon bunkó, és nem tudod igazolni senkivel/semmivel, hogy te előre jelezted neki, akkor hazudhatja azt, hogy ő nem tudott róla, és utólagosan nem igazol semmit.
2016. máj. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%

Évente van 3 alkalom.


Ne az osztályfőnököt kritizáld, mert később máshol még keresztbetehet Neked. Természetesen joga van nem elfogadni az igazolást, ha tudomása van róla, hogy csak a lógást szolgálja. Van ilyen vétójoga. Persze ezzel a joggal ritkán élnek, de megteheti.


Az ok sem mindegy, (tudom, mondtad, h ne kérdezzük) hogy miért nem mennél el, mert ha nyomós indok van, akkor akár lehet el is enged igazolás nélkül is!


Jobb a dolgokat tisztázni és megbeszélni!

2016. máj. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%

Konkrétan nincs arra jogszabály, hogy szülő igazolhat-e mulasztott napokat.

Vannak helyek, ahol csak indokolt esetekben vagy egyáltalán nem igazolhat a szülő hiányzást. Máshol, akár félévente egy hetet is megtehet.


Lényeg, hogyha még nem is gyűlt ösze az iskola szabályzata szerinti engedélyezett igazolások száma, az osztályfő akkor se köteles elfogadni indokolatlanul.

2016. máj. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

És ha azt írom hogy valami bajom volt? Pl.: rosszul voltam

Csak nem fog utánam kutakodni, bár.....

Nem vagyok vele jóban, de szerintem ő se nagyon kedvel engem. Amúgy arról hogy szóljak előre, hogyha rosszul vagyok?

2016. máj. 25. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!