Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Amennyiben tanúként beidéznek...

Amennyiben tanúként beidéznek a bíróságra, van rá lehetőség, hogy ne kelljen személyesen elmenni, lehet pl. írásban tanúvallomást tenni?

Figyelt kérdés

Egyik barátnőmet jelölném meg tanúként, de mivel kisbabája van (fél éves) nem igazán tudna 100 km-t felutazni Budapestre emiatt. Van valamilyen lehetőség írásbeli tanúvallomásra? Ezt majd az idézés kézhezvételekor kell jelezni vagy előre, amikor én megjelölöm tanúként?

Az ügyvédünk kérte, hogy adjunk meg tanúkat, és a bíróság eldönti, hogy kihallgatja-e őket.



2016. máj. 31. 14:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Elméletben lenne, de gyakorlatban semmilyen következménye nem lesz, ha nem megy el, kivéve, ha büntetőeljárás és valami súlyos ügyben kéne tanuvallomást tennie, egyébként semmi. Igen írhat írásban és azt elküldi postán pont a tárgyalás előtt, vagy küld orvosi igazolást vagy a gyerekről orvosi igazolást, hogy beteg és akkor még írnia sem kell a bíróságnak semmit, ez arra jó ha nem akar vallomást tenni, de mint írtam kizárólag olyan polgári perben, ahol semmi komoly bűncselekményről nincs szó, bár az igazolás oda is jó, de akkor ha fontos amit mond, majd újra idézik.
2016. jún. 6. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ne haragudj végigolvastam újra. Az ügyvédnek tudni kell pontos választ adni.
2016. jún. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Azóta voltunk az ügyvédnél, és kérte, hogy írásban adjon tanúvallomást, amit a dokumentációhoz fog csatolni a bíró részére.
2016. jún. 6. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!