Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhetem (és van is arra...

Kérhetem (és van is arra lehetőség), hogy a bírósági tárgyalásra Skypen kapcsoljanak be, mivel külföldön vagyok?

Figyelt kérdés

Sajnos sok éves, több milliós tárgyú bírósági pereskedés van, viszont az élet nem állhat meg emiatt, sajnos nem tudom 5-8 évemet a bírósághoz kötni, és addig sehova se menni, jelenleg is külföldön élek már.


Adhatok be kérelmet, hogy a továbbiakban úgy kívánok jelen lenni a tárgyalásokon, hogy kapcsoljanak be Skypen a tárgyalóterembe?

Elvégre 2016-ban vagyunk ..... (sőt, ha jól tudom, még nekik is voltak ilyen terveik, csak nem tudom, végül lett-e belőle valami)


2016. febr. 11. 08:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Eléggé kizártnak tartom, de a legértelmesebb lenne az adott bíróságot megkérdezni.
2016. febr. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem valószínű, hogy ez menni fog.

Viszont lehetőséged van jogi képviselő útján képviseltetni magadat.

ha tanu vagy, akkor pedig jár az utazási költségtérítés is.

2016. febr. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Skype lehetőség kizárt. Viszont van mód arra, hogy a felhatalmazott személy a nevedben részt vegyen. Fogadj fel egy ügyvédet.
2016. febr. 11. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
van ügyvédem, nem erről van szó. csak ő tized annyira sincs benne a témában és az ellenfél keresztbe lenyeli a legapróbb hülyeséggel is, szal muszáj h ott legyek és tudjak reagálni (akár így skypen)
2016. febr. 11. 11:25
 5/11 A kérdező kommentje:
jó akkor úgy kérdezem h a bíróságot megpanaszolni vhol ill. felettes bíróságtól kérni, mivel azok tulképpen értelmezni se képesek a levelet, és lökik a szabvány-szöveget amit én is tudok, hogy mert a Pp. ....blabla, de nem ezt kérdeztem, hanem rendkívüli módon, mivel a körülmények is rendkívüli, ezért ha kell, külön elnöki engedéllyel van- erre lehetőség. azt magam is tudom h a Pp-ben nincs skype.
2016. febr. 11. 11:27
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Akkor bízz meg olyan ügyvédet, akiben maradéktalanul megbízol!

2016. febr. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ilyenkor nem tudják, hogy befolyás alatt vagy-e, hiszen csak egy kis részletet érzékelnek körülötted, simán állhat melletted egy fegyveres, aki kényszerít. Emellett a reakcióidat sem látják jól, illetve másképp is viselkedik ilyenkor az ember.

Szóval ezért nem működik így a rendszer.

2016. febr. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
értelek, pedig megesküszöm, hogy még műsor is volt erről Handó Tündével, hogy hű de jó lesz, mert hamarosan bevezetik a tárgyalótermekbe a videokonfereneciás lehetőséget és akkor mennyivel egyszerűbb lesz minden meg micsoda fejlődés, stb stb. szóval annyira mégsem elrugaszkodott a gondolat, csak persze majd akkor lesz értelme is, ha ők találják fel a spanyol viaszt ...
2016. febr. 11. 16:40
 9/11 anonim ***** válasza:
A videokonferencia és a Skype két teljesen külön dolog. A videókonferencián te egy másik, adott esetben külföldi hivatalos szerv, esetleg a magyar külképviselet számítógépe előtt ülsz, ahol még a megkezdés előtt ellenőrzik, az vagy-e valóban, akinek mondod magad, és biztosítják, hogy kényszertől mentesen, szabadon nyilatkozol. Ettől tekinthető hitelesnek a nyilatkozat, ami teszel. A Skype esetében mindez nem biztosított, ahogyan már előttem is utaltak rá mások. Ami az ügyvédet illeti, miért fizetsz olyan ügyvédnek, aki szerinted nincs otthon az ügyben és keresztbe lenyelik? Többezer ügyvéd van Magyarországon, válassz olyat, akinek ez a szakterülete és akiben megbízol.
2016. febr. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
nem olyan egyszerű dolog ez, hidd el. amíg biciklilopási ügyről van szó, addig fantasztikus szinteken tudják villogtatni jogi érvelésüket, de komolyabb ügyekben csak fehér holló-szinten vannak benne páran.
2016. febr. 14. 15:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!