Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen büntetésre számíthat...

Milyen büntetésre számíthat az illető?

Figyelt kérdés

Adott egy ember, a történet kedvéért legyen a neve Pisti ( nem én vagyok ).

Pisti könnyű drogot szállít. Nem ő árulja, ő csak A-ból B-be viszi el.

Hogy pontos legydn: Pisti az egyik haverjától szállít valamit ( becsomagolt doboz, amiben ő hivatalosan nem tudja hogy mi van ) egy másik embernek, akitől egy borítékot visz vissza, amiben szintén nem tudja mi van.

Természetesen tudja ( legalábis sejti ), hogy füvet és pénzt szállít, de ez nem hivatalos. Hivatalosan csak kérést teljesít, mert a haverjának nincs kocsija / nem ér rá. Ezért néha kap pénzt.


Ha elapják, amikor drog van nála mekkora büntetésre számíthat? És ha akkor kapják el amikor a pénz / semmi nincs nála?


2016. jún. 8. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
kábítószerbirtoklás. büntetés mennyiségtől függ.
2016. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mi az hogy hivatalosan nem tudja? :D Ezt a baromságot..


Pisti kábítószert birtokol és az terjesztésben is részt vesz. Hiába tetteti a hülyét, ez nem oszt nem szoroz.


Kis mennyiségű kábítószer birtoklása/fogyasztása 2 évig terjedő szabadságvesztéssel büntethető, plusz itt még van a futárkodás is amiért pénzt kap, úgyhogy van rizikó rendesen.


Ezt a "nem tudom mi van benne" duma védekezésnek nem fog működni, ezt Pisti jobb ha elfelejti.

2016. jún. 8. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%
Jobban jár ha bevallja az igazat, és bemártja az igazi lókötőket, mert a végén ráverik, hogy fél budapestet ő látja el cuccal, és akkor nem kis ideig a hűvösön fog csücsülni.
2016. jún. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Mi az hogy hivatalosan nem tudja? :D Ezt a baromságot"


Hivatalosan : itt a nyílvánosság előtt a fórumon meg a rendrségen.

Nem hivatalosan : dílere előtt


Mész a sittre haver. Egy drog terjesztése.

2016. jún. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

4# én ugyan nem, soha életemben nem nyúltam droghoz.

Az illető pedig csak akkor, ha elkapják, Köszönöm az eddigi válaszokat.

2016. jún. 8. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Szabadságvesztés.

Ha nagyon nagy szerencséje és makulátlan előélete van, akkor esetleg felfüggesztett, egyébként pedig kábítószerbirtoklás (a mennyiségben lévő hatóanyagtartalomtól függően vétség vagy bűntett), illetve kábítószer-kereskedelem. És hagyjuk ezt a nem tudja, hogy mit szállít. Te is tudod, akkor ő hogy a fenébe ne tudná? Ezt a hatóságnak nyugi, nem fogja bemesélni.

Szóval ha jót akar magának, akkor nem csinálja tovább!

2016. jún. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!