Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Két éve bűncselekményt követte...

Torm1960 kérdése:

Két éve bűncselekményt követtek el ellenem. . Létrehoztam egy facebook oldalt. Amin megírtam történetemet és kiraktam az illető személyes adatait. Milyen büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés
Két éve bűncselekményt követtek el ellenem. Egy illető több millió forintot kicsalt tőlem. A rendőrségi feljelentést követően. Létrehoztam egy facebook oldalt. Amin megírtam történetemet és kiraktam az illető fényképét, nevét a kocsija rendszámát. Valamint azokat a telefonszámokat, amit az én telefonomról hívott. Valamint rögzítettem a telefonbeszélgetéseket, amit velem folytatott. A közétett adatokat természetesen a rendőrségnek is eladtam. Nem rég megkerült az illető. Szabadlábon védekezik, és azzal fenyegetőzik, hogy feljelent, mert megsértettem személyes jogait. Milyen büntetésre számíthatok? A facebook oldalt azóta töröltem.

2015. aug. 14. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:
Mert ebben a k* országban csak bűnözőnek (és a "bevándorlóknk" vnnk EMBERI JOGAI! Mert a mocskos alak, nem elég, hogy csal, de még "ártatlan" is, amíg be nem zárják. MERT ITT CSAK a BŰNÖZŐK "ártatlanok". Hogy fulladna meg az összes.
2015. aug. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Személyiségi jogok, így hívják, neolib marhaság.
2015. aug. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Alex Fly ***** válasza:

Egyrészt igaza van, feljelenthet személyes adattal való visszaélésért. Aztán bizonyíthatod, hogy hozzájárult ezek nyilvánosságra hozásához...

Másrészt személyes véleményem szerint -ami nem egyezik meg a joxabályokkal- az illető abban a pillanatban mondott le a jogairól, amikor megsértette a tiedet. Pl. az élethez való alapvető emberi jog tiszteletben tartása enyhén szólva értelmetlen egy gyilkos esetében...

2015. aug. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!