Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyerektartás fizetéséről...

Gyerektartás fizetéséről meddig kell megőrizni a bizonylatot illetve a csekket (bőv. )?

Figyelt kérdés
Mennyi időre visszamenőleg kell nekem bizonyítani, hogy fizettem a tartásdíjat? 8 hónappal ezelőtt volt egy hónap vagyis majdnem másfél, amikor megszakítás nélkül a gyerek nálam volt, mert az anyját kiküldték külföldre munkaügyben. Mondtam neki, hogy persze örülök neki, hogy itt lesz, de akkor 1 havi tartásdíjtól (45000ft) tekintsen el. Akkor nem tetszett neki, de elfogadta, viszont nem írtunk róla semmilyen papírt. Múlt héten berágott rám és azt mondta végrehajtást indít a 8 hónappal ezelőtti összegre. Nos tudtommal ilyet nem lehet, mármint 6 hónapnál régebbire, de mostmár érdekelne, hogy meddig kell megőriznem a fizetésről a bizonylatokat.

2016. jún. 9. 14:36
 1/2 anonim ***** válasza:

Gondolom tudod bizonyítani, hogy az anyja külföldön, a gyerek meg nálad volt 1 hónapig, tehát jogos, hogy nem fizettél. Ezt nyugodtan mondd meg neki,

Amúgy ilyen link esetben és megőrizném nagykorúságáig az összes csekket.

2016. jún. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Nem tudom, honnan csöppentél ide, de Magyarországon MINDEN befizetési bizonylatot, csekket ÖRÖK életedre meg kell őrízni. Mert te nem állampolgár vagy, hanem a hatóságok, hivatalok ellensége és ott szopatnak meg, ahol csak tudnak.
2016. jún. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!