Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy lehet az, hogy egy...

Hogy lehet az, hogy egy nyomozás során megvádolnak egy bűncselekménnyel és az iratismertetésnél derül ki, hogy egy másik is szerepel benne, de azzal nem vádolnak?

Figyelt kérdés
Indult ellenem egy büntetőügy, új pszichoaktív anyaggal visszaélés miatt. Le is zárták a nyomozást és iratismertetésnél láttam, hogy a laborvizsgálat kimutatta az új pszichoaktív anyagot a mintában, amire számítottam is. Viszont, az egyik mintában kábítószernek minősülő anyagot is találtak. Az érdekelne, hogy emiatt miért nem vádoltak meg?

2016. jún. 10. 22:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki...
2016. jún. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem is bánom, csak érdekelne hogy mi lehet az oka.
2016. jún. 10. 22:45
 3/6 anonim ***** válasza:
Mindig a súlyosabb cselekményt értékelik.
2016. jún. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
És akkor a kisebb váddal nem is foglalkoznak?
2016. jún. 12. 18:05
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha egy éjszaka alatt 3 féle drogot fogyasztasz és mindet kimutatja a véred nem fognak mind a 3 drog miatt külön eljárást indítani. Egyszerre értékelik, fogyasztottál és kész.

Az első válaszomat annak függvényében írtam, hogy úgy értelmeztem, hogy fogyasztottad meg árultad is, arra vonatkozóan, ha így lett volna, akkor egy eljárásban értékelik a két cselekményt, és nem feltétlen fogják értékelni a fogyasztást mivel árulni súlyosabb cselekmény és mellette eltörpül az hogy még fogyasztottál is. Pl: betörnek egy lakásba, de nem tudják hogy tartózkodnak-e bent, már elrámolsz pár dolgot, de feltűnik a lakó te hirtelen leütöd és elhúzol. később kiderül hogy akit leütöttél meg is halt. raboltál? igen öltél? igen, ebben az esetben az ügyész emberölésért fog vádat emelni, de mivel itt már jelen van a nyereség vágy így mint súlyosbító körülmény kapsz még plusz pár évet.

2016. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Vagyis akkor valószínű, hogy nem is fog vele megvádolni az ügyész sem?
2016. jún. 20. 16:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!