Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meghalt anyám kiskoromban. A...

Meghalt anyám kiskoromban. A házunk fele az enyém. Másik fele apámé. Apám odahozott egy alkoholista nőt a gyerekével, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval a történet annyi, hogy gyerekkoromban meghalt anyám. Az ő részét megkaptam én. Azaz a házunk 50%-át. A másik fele apámé illetve haszonélvezeti jogot kapott. A csavar a dologban, hogy míg kiskorú voltam aláírattak velem egy papírt, hogy az az alkoholista nő beletehet a házba valamennyi pénzt és felújítják stb, illetve, hogy odaköltözhet, mivel fiatal voltam és apám terrorizált így aláírtam kénytelen kelletlen. 18 éves korom óta el kellett költöznöm, mivel odahozott alkoholista nőt és annak a fiát. Nem akartam velük egy fedél alatt élni. Azóta 17 év eltelt és apám nem akar se kifizetni se semmit tenni ez ügyben. Mit tudok tenni, hogy valahogy a pénzemhez jussak. Illetve utólag nem lehet támadni azt a közjegyzői szerződést, hogy kiskorú voltam és apám terrorizált? Azért lenne fontos, mert az a ház már félig le van élve. Jelzálog stb patkányfészket csinálnak belőle és mire oda kerül a sor semmi értéke nem lesz. Mit tudok tenni? Köszönöm a segítséget!

2016. jún. 9. 21:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Semmit. Apád nem köteles kifizetni, a haszonélvezeti jogy pedig többet ér, mint a te tulajdoni jogod, azt költöztet be akit akar. Ehhez annó se kellett aláíratniuk veled semmit.
2016. jún. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
De igen aláírtam egy papírt, hogy az a nő pénzt tehet a házba és tett is valamennyit. Muszáj volt aláírnom mivel apám terrorizált. Szóval semmit sem tehetek? Fiatalkorú voltam és úgy írtam alá. Azóta pedig csak leélik a házat.
2016. jún. 9. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
9%

Haszonélvezete van a részeden haláláig, sajnos, ez erősebb, mint a tulajdonjog. Ugyanakkor a haszonélvezőnek kötelessége a tulajdonodat karbantartani, és megóvni az értékét. Amikor betöltötted a 18-at, kötelessége lett volna elszámolni feléd a teljes örökségeddel is, beleértve az ingóságokat, esetleg pénzt, nem tudom, volt-e édesanyádnak valamije. Az ő szüleitől nem örököltél, vagy még élnek?

A következő csavar az, hogy ha házasok a nővel, akkor apád esetleges halála után a nőnek lesz haszonélvezete apád mostani tulajdonrészén, és bármikor követelheti, hogy fizesd ki, a ház értékének egynegyedével.

Beszélj egy ügyvéddel, hátha van valami megoldás, legalább az állagmegőrzésre, karbantartásra rá kéne szorítani apádat.

2016. jún. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem fizetett ki sőt éreztették velem, hogy eltűnhetnék már onnan. Ezért elköltöztem 18 évesen. Azóta patkányok és egerek rohangálnak a házban. Szó szerint putrit csináltak belőle. Tartozás tartozás hátán, ivás és dínomdánom megy csak. Adósság adósság hátán. Esze ágában nincs kifizetni. Lopták a gázt több milliót ráterheltek villanyt stb.
2016. jún. 9. 21:24
 5/12 anonim ***** válasza:
Tehát vagy legalább 35 éves, apád valahol 60 körül. Az átlagéletkort figyelembe véve a legoptimálisabb, ha nem teszel semmit, mert már nem sokáig kell várnod, és magától "rendeződik" a dolog.
2016. jún. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen csak valahol jól esne, arcába csapni a dolgokat. Azóta nem foglalkozott velem. Ha néha felhív akkor is csak kényszerűen pár szóra, amolyan tessék lássék na felhívtalak érezd jól magad. Ez bánt és szeretném neki ezt valahol még él meghálálni. Hogy érezze milyen jó szülő volt amikor tízen évesen egyedül hagyott, mert a boldogsága útjában állok, rám vágta az ajtót és kisgyerekként mehettem dolgozni iskola helyett, hogy enni tudjak. Ő meg járt minden nap inni ezzel a nővel majd odaköltöztette... Harag van bennem és ha úgy halna meg, hogy nem vágtam az arcába, hogy szar alak azt bánnám.
2016. jún. 9. 21:45
 7/12 anonim ***** válasza:

Kiskoruként közjegyzői szerződést aláirattak??? Ne már... ez biztos? A gyámhivatal??? Szerintem ez nem stimmel.


De sajnos tényleg nem tehetsz semmit, apád haszonélvezője a háznak. Amig él, neked ott jussod nincs. Próbálj meg tullépni a dolgon és éld a saját életedet, a bosszuvágy csak megkeserít. Ilyen apa jutott neked, nem kell szeretned, de ne vezéreljen bosszuvágy.

2016. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyit ér az a ház? Többmilliós gáztartozást azért nem szoktak engedni összehozni, előbb kikapcsolják annál...
2016. jún. 10. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem tartozás. Hanem mikor az az alkoholista nő a gyerekével odajött akkor kötötték be feketén. Aztán valahogy lebuktak így számoltak fel több milliót rá. Kb 15-20 millió körüli az értéke. A gyámhivatal? Sehol sincs, ők csak akkor foglalkoznak bármivel is, ha szólva van. Igen elég sok minden nem stimmel ezzel az egésszel ezért kérek tanácsot érdemes-e ügyvédhez fordulni vagy nem?
2016. jún. 10. 23:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Kár, hogy van haszonélvezeti joga. Így sajnos nem kérhetsz pénzt a fele tulajdonodban fennálló lakhatás miatt, de ha valaki jobban ért hozzá szóljon. Az biztos, hogy amúgy követelhetnél legalább egy amolyan fél albérleti díjat vagy ha nem tetszik nekik el kellene adni a házat és megosztozni.
2016. jún. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!