Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Távirányítós kicsi játék...

Távirányítós kicsi játék helikoptert (15cm) szabad engedély nélkül használni?

Figyelt kérdés

Leírom a sztorit is. Volt egy Dji Phantom 2-es drónom, szomszéd feljelentést tett, hogy szoktam vele repkedni a SAJÁT telkem felett, mivel ő a kerítés másik oldalán nudizni szokott, így nem érezte biztonságba magát.

(Mondjuk biztos nem így tette meg a feljelentést, de láttam már lógó fszal öntözni a virágokat..)

Ja, persze, pont az ő 60 éves lottyadt f..ra vagyok kíváncsi, és azért drónoztam.

Na mind1, rendőrség kijött, egy fiatalos férfi volt, teljesen megértett engem, de azt mondta mivel Magyarországon még a drón törvények nagyon gyerekcipőben vannak, nem tud mit csinálni. De nem büntetett meg, nem kobozta el, mondta hogy ha használni akarom, akkor menjek el az erdőn túli rétre, ott nem zavarok vele senkit. Hozzátette hogy ott se szabályos, de ott, ha a szomszéd nem követ, biztos nem fognak feljelenteni.


Na én azt tettem, hogy a phantomot eladtam (egész jó áron), amúgy sem vagyok az a nagy drón őrült, de itt jön a lényeg:


Vettem 15.000 ft-ért egy 15cm-es távirányítós helikoptert, rá egy kis kamerát, kb 10 méter magasra tud felmenni, és azt csinálom, hogy amikor hallom hogy a szomszéd kint van, kimegyek vele játszani, hogy idegesítsem.


Elvileg tett feljelentést megint, de még nem jöttek ki.

ha kijönnek, erre a helikopterre mit mondanak?

Amikor kicsi voltam akkor is volt egy ilyenem, sőt kb minden játékboltban lehet venni, (jó mondjuk ma már drónt is) szóval nem tudom.


Legális egy játék távirányítós helikopterrel játszani a saját telkemen?


(Ha úgy gondoljátok hogy szemét alak vagyok hogy direkt idegesítem, akkor írjatok és mesélek még erről a bácsikáról :D )


2016. jún. 14. 14:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van egy herby nevű youtuber, csinált egy videót, hogy őt, hogy büntették meg 30ezerre és a végén a haverja aki utánajárt elmeséli, hogy milyen engedélyek kellenek. Majd otthon előkeresem, lényeg, hogy 10 centitől már légtérnek számit szóval onnantól legálisan csak engedélyekkel drónozhatsz.
2016. jún. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A höjpi meg is érdemelte a büntetést! :D Nagy pacsit adnék annak, aki bejelentette azt az alkeszt.
2016. jún. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

oh hallottam én ennél meredekebb storykat is, és biztos nem a bácsi tökeit lesed?

ha meg nem, akkor idegesítsd csak de ha bement és tényleg komolyan is vették a feljelentését akkor elvileg valahogy le kell azt zárniuk ... viszont ez a baj valóban h nincsenek egyértelmű jogszabályok szal éppen ahogy az adott rendőr gondolja a helyzetet. szal kétesélyes a dolog, jogilag viszont semmivel se másabb mint az előző eseted.

2016. jún. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Második, harmadik alkalommal már kötelező büntetni a rendőrnek.
2016. jún. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
47%

"Vettem 15.000 ft-ért egy 15cm-es távirányítós helikoptert, rá egy kis kamerát, kb 10 méter magasra tud felmenni, és azt csinálom, hogy amikor hallom hogy a szomszéd kint van, kimegyek vele játszani, hogy idegesítsem. "


Igazi tahó pa*aszt vagy.

2016. jún. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Sajnos ez egy terrorcselekménynek minősült, amit 40 évnyi anális erőszakolással büntetnek, bár egyes régiókban Justin Bieber általi halálra is ítélhetnek miatta.
2016. jún. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszi kedves utolsó, de az azért megnyugtat, hogy a bácsikánál nem vagyok nagyobb paraszt. És nekem ez elég.


Na ha egy távirányítós helikopter is illegális, akkor megeszem a kalapom. Ja nincs is. De értitek...

:D

2016. jún. 14. 15:20
 8/11 A kérdező kommentje:
ja hogy azóta jött még egy hsz. Annak is köszi, érdekes :)
2016. jún. 14. 15:21
 9/11 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=TFY8qkB9s7g


14:13-tól kezdi mondani, hogy hogy tudsz legálisan drónozni.

2016. jún. 14. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Egyszerű gyerekjátékkal játszani szabad, kamerázni nem. Ilyen egyszerű. Óriási különbség van egy játék, meg egy drón között.
2016. jún. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!