Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyire kéne csökkenteni az...

Mennyire kéne csökkenteni az adókat, ahhoz, hogy ne érje meg adót csalni?

Figyelt kérdés

2016. jún. 15. 21:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Minél jobban, annál jobb.

Amúgy sem értem, hogy mit szeretnél, ezt nem lehet belőni egy bizonyos összegben.

2016. jún. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

MAgyaroszágon?

0%-ra.

2016. jún. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Magyaroknak szerintem 0-ra. Ugyanis Angliában élek, itt olyan kedvezőek a feltételek vállalkozáshoz pl. hogy az hihetetlen. Vagy Írország, ott is hasonló, mégis sok, elsősorban kelet eus bevándorló így vagy úgy próbál kibújni az adó fizetése alól.
2016. jún. 15. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az adót normális mértékűre kéne csökkenteni.

Minden adófizetésre kötelezettnek be kell látnia, hogy egy normális mértékű adót fizetnie kell. Aki nem látja be, azt a legkeményebben büntetni kell.

De nem elég adót csökkenteni. Az adócsökkentés mellett növelni kell az adócsalás büntetését, és növelni kell az adócsalók felderítésének a hatékonyságát.

2016. jún. 15. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen kérdés, mert ha az adó csak 1% is, akkor is már 100 milliós bevételnél az 1 millió és igen, lesz aki az 1%-ot is el akarná csalni. Nincs olyan, hogy na akkor levisszük x%-ra az adót és akkor majd nem fognak adót csalni, mert ha ezt már bármelyik ország megtalálta volna, akkor az egész világ azt a példát követné.

Kb. olyan mintha azt kérdeznéd, mennyit kellen fizetnünk, hogy nem nejen el senki bűnözőnek.

Az adócsalás, pénzhamisítás már azóta velünk vannak, hogy létezik az állam, és valószínűleg soha nem fog eltűnni.

2016. jún. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Valaki vagy tisztességes vagy nem..A BMW-s vállalkozók akik szlovák meg német rendszámú autóval járnak nem azért csalnak mert magas az adó, hanem mert szemetek.


Az adó olyan mint a tömbházban a közös költség, be kéne látni hogy magunkkal is kiszúrunk ha nem fizetjük.

2016. jún. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Csurmi ***** válasza:
0%

Ez egy nagyon jó kérdés:

1. 20% - a bűnözők

Ezek adót csalnak - most is - az eddig is megtette, ezután is meg fogja, így itt csak a NAV nyomozói tudnának ennek gátat szabni. De nem, nem teszik. Sőt.

2. 75% - aki ügyeskedik

Itt jelentősen sokkal többet befizetnének. Nincs a világon olyan ahol 27% az ÁFA. Ebből a kasszából él meg a fenti 20% is, akik nemhogy nem fizetik, de a mi befizetett adónkat lopják el.

Itt van értelme az adócsökkentésnek, valamint az adótörvények normál keretek közé szorításához. Lásd egyik régebbi kérdésem, hány ezer oldal jogszabály van adózásról? Ki az állat aki ennyit tud írni?

3. Az 5% - aki mindent leadózik és mindent betart.

Vagy hülye vagy más megteheti, de VAN ilyen is.


Én kiszámoltam, 78% adót fizettem! Ez modern rabszolgaság nem adórendszer. Ha ezt egy 15-20%-ra le lehet nyomni, akkor szerintem nem lenne gond az adózással.

2016. jún. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Csurmi: a fizetésed 78 százalékát adózod? vagy számolni nem tudsz vagy erősen túlfizetsz.
2016. jún. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Lehet addig csűrni-csvarni, hogy 78% körüli érték jöjjön ki! Pl. eleve lehet úgy számolni, hogy a munkaadó nyeresége adózik, ha az nem adózna azt elvben szét lehetne osztani a munkavállalók között, lehet úgy számolni, hogy nem a bruttódat veszed alapbérnek, hanem a szuperbruttót és akkor mondhatod, hogy rögtön a fizetésed felét -tehát a szuperbruttó felét- elvonják. Ha az egészségbiztosítási járulékot és nyugdíjjárulékot is "adónak" csúfolod, akkor rögtön a szuperbruttódnak csak a felét kapod kézhez. Innen még ugrik 27% ÁFA minden vásárláson plusz például néhány extra mint az üzemanyagok vagy alkoholok, magasabb jövedéki adója, a chipsadó stb. Szóval lehet addig erőltetni, hogy valaki 78%-ról beszélhessen, persze ez egy oltári nagy demagóg ferdítés, de elég rémisztően hangzik és persze, hogy mindenki 5 meg 10%-ot akar, hogy akkor mondjuk ki fizetné a nyugdíjakat vagy ki tartaná fönn az államaparátust, rendőrséget azzal ő nem foglalkozik csak hagy lehessen demagóg.
2016. jún. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 vkrisz81 válasza:

én igazából az adót levinném 0 közeli értékre, az áféát fel az egekbe.

miért?

az adot igy is elcsalják, minimál bérre jelentik be és kézbe kapják, stb stb.

viszont az áfát az is befizetni aki a gyerekét ingyen étkezteti mondván szegény és mercivel megy szülőire.

mi legyen a szegényebbekkel és a nyugdijasokkal? nekik kedvezmény, vagy még jobb, visszaigényelhetik!

egy a lényeg, adó csak tetszés szerint fizetett dolog, mig az áfát mindenkin bevasalják

2016. jún. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!