Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igaz az, hogy derék szomszédai...

Igaz az, hogy derék szomszédaink (a románokra és a szerbekre gondolok) igyekszenek csalni a népszámláláskor a kisebbségek kárára?

Figyelt kérdés

Olyan pletykákat hallottam hogy nem mindig irták be az illető nemzetiségét, illetve volt hely ahol ceruzával...

Azért ez dúrva, nem?


2011. okt. 18. 17:51
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
a magyar kisebbaségre gondoltam .
2011. okt. 18. 17:52
 2/21 anonim ***** válasza:
14%
És?
2011. okt. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim válasza:
100%

Akkor a kedves kliens rászól a számlálóbiztosra, hogy legyen kedves tollal írni. Vagy jelenti az illetékeseknél. Az akit számlálnak, annak kell hogy legyen ilyenkor lélekjelenléte, nem pedig néhány héttel később észbekapni, hogy jaj hát nálam is ceruzával írták be.


Mondom ezt úgy, hogy én is egy derék szomszéd ország állampolgára vagyok. Nálam nem csaltak... De hozzáteszem, általában igyekeznek magyarlakta településekre, környekekre magyar számlálóbiztost küldeni. Ide is olyan jött.

2011. okt. 19. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem hallottam hasonló esetekről. Ellenben Magyarországon a mélyen tisztelt számlálóbiztos kisasszony az én környékem szavazólapjára már előre beírt több dolgot is, köztük, hogy magyar nemzetiségűek vagyunk; magyar az anyanyelvünk; családi és szűk baráti körben magyarul beszélünk. Hosszú percek vitája után ("Maga csak ne emberkedjen!", "Jaj ne játssza már az eszét, most is magyarul beszél!", és hasonlókat vágott a fejemhez...) már tárcsáztam az elérhetőségüket, amikor hajlandó volt beírni, hogy szerb vagyok, szerb és magyar az anyanyelvem, otthon pedig ezt a két nyelvet beszélem. Én 20 évesen kiharcoltam az igazamat, de vajon mire megy hasonló helyzetben egy 80 éves néni...?


Nem is beszélve a bunyevácokról, akik ellen valóságos holokausztot követett el a magyar kormány a 2011-es népszámláláson.

2011. dec. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Olyanokat hallottam, akik magyar nemzetiségűek, és szerbnek írták be.Az 100 százalékosan csalás. Ugyanakkor a te esetedben, ha szerb és magyar is vagy, jó lenne eldönteni magadban, hogy mi vagy...Ha pedig csak azért reklámozod a szerbségedet, hogy kitűnj a környezetedből, akkor szégyelld magad.
2011. dec. 27. 03:12
 6/21 A kérdező kommentje:

Nem hallottál, de létezik, utánanéztem hogy hogyan ferdítenek Romániában, Szerbiában, egyik kedves ismerősöm mesélte a ceruzás történetet, meg azt hogy sok helyen meg sem kérdezték az illetőt, pedig tudták, hogy magyart kérdeznek.

Itt Magyarországon 1500 szerb él, mekkora a valószínűsége annak, hogy egy biztos pont egy féligszerbre fut rá?Mindenki tudja, hogy Magyarország egynemzetiségű (a romák etnikai kisebbség, nem pedig nemzeti).Csak az utóbbi időben lett sláger a nemzeti kisebbségesdi.

2011. dec. 27. 03:16
 7/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem, hanem az én esetemben, ha szerb és magyar is vagyok, akkor az lenne a jó ha nem pofánál bele h minek vallom magam, és nem köpködnél beképzelten, hogy szégyelljem magam... mit kell ezen szerinted eldönteni???!!!
2011. dec. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

A találomra beírt, röhejes statisztikáidhoz pedig annyit, hogy...

- Magyarországon nem 1500, hanem 4-5000 szerb él

- Magyarország egyáltalán nem egynemzetiségű, élnek itt szlovákok, horvátok, bunyevácok, szerbek, görögök, izraeliek, rengeteg román. Ezek a népek az idők során nagyon nagy mértékben keveredtek a magyarokkal, nem beszélni például a hajdúkról, akik eredetileg szerbek (bizony, akár tetszik, akár nem), és jelentősen keveredtek a magyarokkal. Talán nálad szégyen, hogy valaki büszke a kettős származására, két nyelvet beszél anyanyelvi szinten, kétféleképp tud gondolkodni, de az identitásomat meg majd én meghatározom magamnak, kösz!

2011. dec. 30. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
*(...)nem beszélve például(...)
2011. dec. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, de többen voltak 2001 ben, mint 1991 ben, pedig nem is szaporodtak.Okés, te akkor kettős identitású vagy.De remélem belátod hogy ha a mostani népszámlálás alkalmával még több ember találja ki magáról azt hogy szerb vagy xy, az már etnobiznisz szagú...
2011. dec. 31. 03:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!