Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a volt főnököm rosszindulat...

Ha a volt főnököm rosszindulatból felhívja a jelenlegi főnököm, hogy befeketítsen a munkahelyemen, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy otthagytam az előző munkahelyem, mert az akkori főnököm egy pszichopata volt, aki nagyon utált engem, nem tudom az okát. Megtudta, hogy most hol dolgozom, és féltékeny lett rám, mert a mostani sokkal jobb munkahely, ahol ráadásul meg is becsülnek engem. Simán kinézem belőle, hogy bosszúból befeketít, csak azért, hogy kitoljon velem. Mit tehetek ilyen esetben, ha ez esetleg megtörténik? Perelhetem a jó hírnév megsértéséért?

2016. jún. 18. 18:47
 1/2 EagleHUN ***** válasza:

Sajnos ezt nehéz lenne bizonyítani.

Valószínű az új főnököd sem mondaná el neked, ha csak nagyon jóban nem vagy vele, és tudja rólad hogy amit mondtak rád az nem igaz. Ez esetben van egy tanúd!


Másrészt megteheted azt hogy magánnyomozót fogadsz és fölhívatod vele a volt céged. A magánnyomozó pedig bemutatkozik mint HR-es X cégnél, és érdeklődik a felől hogy az önéletrajzodban ott dolgoztál és mondjanak rólad valamit. Ha rosszakat mondanak, akkor elkaptad őket. Mert ezt rögzíti is a magánnyomozó és tanúsítja is neked! (Főleg akkor lesznek nagy bajban ha nem rúgtak hanem "közös megegyezéssel" távoztál! Mivel ez azt is bizonyíthatja esetleg hogy kényszerítettek! Azaz végkielégítés és felmondási idő kifizetése is járt volna!

2016. jún. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 EagleHUN ***** válasza:

Plusz a hitelrontásért kártérítésre ítélik őket ha nem tudják bizonyítani amit a telefonban állítottak!

Plusz ha az új munkahelyedről e miatt rúgnak ki és valahogy sikerül őket kapcsolatba hozni ezzel, na akkor fizetnének igazán sokat! De ezt lenne a legnehezebb összehozni!

2016. jún. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!