Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Büntetőjogi kategóriába...

MIKLÓS18 kérdése:

Büntetőjogi kategóriába tartozó cselekmény áldozata lettem, de senki sem az én álláspontomat hiszi el, mert kapatos voltam az esetkor. Mit tehetek jogilag?

Figyelt kérdés
Az esemény nem nightclub-ban,hanem egy múzeumban történt,egy magánszervezetett kultúrális rendezvényen egy velem egykorú személy is résztvett,aki kedvességből pezsgővel kínálta az esemény hajráján a megjelenteket.Miután elfogyott a kínálnivaló,az én kérésem és hívásom ellenére,miközben egy másik ismerősömmel tárgyaltam,odajött hozzám,és alaptalan rágalmakkal illetett meg engem,és lökdösni kezdett,a biztonsági őrökhöz odamentem,akik kirakták e személyt az intézmény területéről,és ezután még e személy sértődött meg rám,de annyira,hogy nem is köszönt nekem 2 hónapig,ha találkoztunk véletlenszerűen!(kiskorúként nagyon régen anno véresen összevesztünk,régóta ismerjük egymást,vélhetően ezt akarta törleszteni az esetkor e személy)De a biztonságiőr is csak azért hitte el nekem,hogy bántott,mert ismerősöm,sok embernek azt beszélte be ez az "ellenségem",hogy én zaklattam,és neki hittek,tény,hogy 002 véralkoholszintem volt az eset közben,az intézmény vezetése pitinek tekintette ügyhöz e esetet,ezért jogi útra nem jutott!Érdemes feljelentést tenni?(van 2 személy,aki tanújelöltem)(egyébként több,mint egy éve történt-ez számíthat,ha jogi útra kerül?)Minden tisztességes,hozzáértő személy válaszát előre is köszönöm szépen!

2016. jún. 23. 23:45
 1/5 anonim ***** válasza:
79%
1 év után már lehet el is évült az ügy, és senki nem foglalkozna vele. Szerintem te is lépj túl rajta, mégis csak eltelt 1 év.
2016. jún. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
79%

"az intézmény vezetése pitinek tekintette ügyhöz e esetet"


Igazuk van, ez tényleg piti ügy.


Mit akarsz "tenni jogilag"? Mit akarsz elérni? Nyilván ezért se börtön, se pénzbüntetés nem jár. Felejtsd el az egészet.

2016. jún. 24. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

Mármint miért szeretnéd feljelenteni? Mert csúnyán beszélt veled és lökdösődött, vagy mert nem köszönt neked 2 hónapig? Mert egyik sem bűncselekmény, de még csak szabálysértés se, szerintem. Pláne 1 év után, körbe is röhögnek, ha ezt bárkinek felhozod.

Teljesen mindegy, ki kezdte, ő meglökött, te kivitetted, ő járt ott és akkor rosszabbul, ennyi. Nem kell vele foglalkoznod, ha régóta ilyen viszonyban vagytok, akkor kerüljétek el egymást, és kész. A többi ember meg azóta már rég elfelejtette, hogy ti ott balhéztatok. Mi indokolja, hogy azóta is ezen pattogj?

2016. jún. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Múzeumban kapatosak voltatok, ez valami MLM rendezvény volt, vagy TÁMOP EU pénzből dorbézoltatok egy múzeumban?

(mindkettőt láttam már, így a kérdésem az életből van, azonban múzeumig, mint helyszín, egyik esetben se sikerült eljutni)


Mik vannak...

Maffiamúzeum?


Rágalmazásért jelenthetnéd fel, de szükséged van a tanúkra arról amit neked mondott, esetleg hangfelvételre szerintem! Ha nincsenek tanúk (írod: "senki sem az én álláspontomat hiszi el"), úgy nem fog menni, sajnos ez van.

2016. szept. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Önkormányzati szervezésű kiállításmegnyitás volt,az ilyen eseményeken szokták piával kínálni a nagyérdeműt!
2016. okt. 1. 23:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!