Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Gyakorlatilag mit jelent az,...

Gyakorlatilag mit jelent az, ha egy bolt értékmegőrző szekciójában, vagy egy mozi ruhatáránál azt írják, hogy a tárgyaimért "felelősséget nem vállalnak"?

Figyelt kérdés
Persze értem, hogy szó szerint azt jelenti, hogy a te bajod, ha mégis ellopják a cuccaidat, és nem perelheted őket. De egyrészt - akkor ez most komoly, hogy ha a biztonsági őr úgy dönt, hogy most lusta vagy gyáva megakadályozni valakit az értékmegőrző széf feltörésében, vagy épp túl elfoglalt a vásárló hölgyek seggének fogdosásával ahhoz, hogy csinálja a dolgát, és ezért elviszik a széf tartalmát, akkor annak abszolút semmilyen következménye nincs (max. a biztonsági őrt rúgják ki, de az rajtam nem segít)? Másrészt egyáltalán ez igaz, illetve legális-e - megtehetik egyáltalán azt, hogy a bolt nem vállal felelősséget azért, hogy én rájuk bízom a cuccaimat, berakom az értékmegőrzőjükbe, majd kilopják onnan? Ilyen erővel a földön is hagyhatnám az értékeimet...
2016. jún. 25. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Hagyhatnád a földön is, de az értékmegörző jelentősen biztosnágosabb attól függetlenül, hogy nem vállalnak felelősséget. Tudod itt az a baj, hogy ha felelősségre lehetne őket vonni, akkor egy csomó kamus ember ezzel jönne: "a zsebemben lévő százmilliós mobil eltünt". Aztán ugye elvárná a kártérítést a semmiért.

Azért nem törik fel ezeket lépten-nyomon, illetve a ruhatárban sem fognak kirabolni. Egyszerűen ne hagyd benne a mobilod, pénzed, kulcsod, irataid. Nem olyan nehéz őket eltenni.

2016. jún. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A ruhatárnál ez még működhetne, de vannak olyan helyek (mittomén... vidámparkok, futkározós-ugrálós horror-show-k, stb.) ahol egyszerűen nem hagyhatom benne a mobilomat/kulcsomat a zsebemben, mert kieshet onnan, ezért ugyebár vagy be kell raknom, vagy húzhatok haza. Most ilyenkor nincs mit tenni? Ez szánalmas... És lehet, hogy "általában" nem szívja meg az ember, de én nem akarom megkockáztatni a "kivételes eseteket", mert én rohadtul nem akarok az embereknek azon egy ezrelékéhez, vagy mit tudom én, mekkora részéhez tartozni, akinek kiszedik a cuccait egy értékmegőrzőből, és utána még a megőrzőért felelős cég plusz még egyszer rámköp, hogy büdös proli, mégis mit vársz itt tőlünk, és ha perelni próbálsz, nagyon szívesen felbérelünk sok millióért egy sztárügyvédet, hogy ne kelljen kifizetnünk azt a pitiáner néhány tízezres tételt, amit a legjobb esetben ki lehetne sajtolni egy kártérítési perben...
2016. jún. 25. 21:18
 3/7 Andizsuzsi ***** válasza:
Pont, hogy nem bízod rájuk a cuccaidat, mert ők nem vállalják az őrzését. Helyet biztosítanak, ahol saját felelősségedre leteheted.
2016. jún. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nagyszerű, ha nem akarsz ahhoz a kis részhez tartozni, akkor ne rinyálj, hanem találd ki, mit tehetsz az adott helyzetben. Tudod, mások is így vannak ezzel, csak nem kérdezősködnek, hanem cselekednek. Akkor is,ha rosszul döntöttek.

Ezt egyszerűen felelős viselkedésnek hívják. Vannak akik nem értik, mi az.

2016. jún. 26. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tudod, rengeteg féreg van, aki képes bekamuzni, hogy ő a kabátszebében volt a milliós órája, térítsék meg stbstb.


Nem hiszed el, de a saját felelősségű felirat ellenére is naponta megjátsszák vagy egy tucatnyian ezt egy forgalmas helyen.

2016. jún. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A ruhatáraknak törvény (Ptk.) által felelősségük van az átvett tárgyakért. Akármit is írnak ki.


Ez olyan, mint hogy "a mozgólépcsőt mindenki saját felelősségére használhatja" - kiírni lehet, de ettől még pont ugyanúgy felelnek, ha valami történik. Ráadásul veszélyes üzemi (fokozott) felelősséggel.

2016. jún. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azzal kiegészíteném, hogy pl. egy ruhatárban a szokásos tárgyak általános értékéig (pl. egy kabát) felelnek.


Nem felelnek azonban az (akár ténylegesen, akár állítólagosan) abban hagyott aranyóráért, vagy egyéb "extra" értékért.

2016. jún. 26. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!