Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Számíthatok a munkáltatótól...

Számíthatok a munkáltatótól segítségre?

Figyelt kérdés
üzemi balesetem volt fél évvel ezelőtt és még mindig táppénzen vagyok mert a lábam nem akar helyre jönni. Eddig minden évben én szedtem meg a téli tüzelőt, de ezt most nem tudom megtenni. Tudom, még csak nyár van de jobb előre gondolkodni. Esélytelen, hogy megvegyem a fát, kevés a táppénz összege, embert se tudok felfogadni aki megszedné helyettem. Teljesen tanácstalan vagyok, hogyan vagy miből fogok tüzelni télen. ilyen esetben kihez tudnék fordulni?

#üzemi baleset #téli tüzelő
2016. jún. 29. 12:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, a munkáltatód nem a máltai szeretetszolgálat.
2016. jún. 29. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
jaj de kedves vagy, de az ő hibájukból kényszerültem ebbe a helyzetbe. A dolgozó ember dögöljön meg.
2016. jún. 29. 12:31
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem szeretetszolgálat, de normális esetben felelős szervezet. A baleset az ő hasznáért történt.

Viszont nincs normális helyzet, tehát legfeljebb tárgyalhatsz velük valamiféle segítségről. Legjobb, ha valami elfogadható javaslatot is teszel. De tudnod kell, egy normális országban a bíróság is neked adna igazat, itt azonban kényszerhelyzet van, nem lesz esélyed.

Sajnos több hasznos ötletem nincs.

2016. jún. 29. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3as válaszoló, köszönöm ez már nagy segítség
2016. jún. 29. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Miért kérdező te sajnálnád és segítenéd a főnöködet ha csődbe menne a cég? Na ugye...
2016. jún. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
ha miattam menne csődbe akkor biztos vagyok benne, hogy lenne rá valami törvény, ami a főnököt segítené...csak az a baj, hogy fordítva ez nem működik, vagy ha igen akkor várom a javaslatokat.
2016. jún. 29. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:

Először próbálj meg rendkívüli segélyt, kártérítést kérni, ha van szakszervezet, üzemi tanács akkor ott, vagy akár a munkáltatónál is kérhető (kérhető! nem követelhető).

Jó esetben toleránsak, és segítenek.


Én (igaz ez régebben volt), üzemi baleset után (kéztörés, fél év) kértem/kaptam kártérítést, (elszámolva sérülés, gyógyszer, kötszer, taxiköltség, stb.), összegre majdnem a havi fizetésem kilencszeresét.

2016. jún. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
már az elején beszéltem több kártérítéssel foglalkozó céggel, nyert ügyem lenne az már biztos, de én szeretném megtartani ezt a munkahelyet, több szempontból is kedvező számomra. Ha elindítom a kártérítést, tuti nem alkalmaznának többet, csábító a több milliós lóvé, de én szeretek előre gondolkozni és mi lesz ha elfogy az az összeg??!! Valahogy úgy akarom megoldani ezt a dolgot, hogy nekem is jó legyen meg a cégnek is.
2016. jún. 29. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!