Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor számíthatok a bíróság...

Mikor számíthatok a bíróság levelére?

Figyelt kérdés
Valaki feljelentett, de a keresetét elutasította a bíróság. Erről mindketten kaptunk levelet. Ha a felperes benyújtja a fellebbezést, még szeptember előtt értesíteni fog az eredményről a bíróság, vagy az ítélkezési szünet miatt csak ősszel számíthatok erre?
2016. jún. 20. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a felperes a határozat ellen fellebbez, akkor az elsőfokú bíróság az ügy összes iratát felterjeszti a másodfokú bíróságra 3
2016. jún. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

bocsi, csak véletlenül Entert nyomtam :)

Szóval felterjeszti 30 napon belül, ez már bele fog esni az ítélkezési szünetbe.

Másodfokon a fellebbezés beérkezésétől számított 30 napon belül fogják neked is kézbesíteni a fellebbezést azzal, hogy tehetsz rá észrevételt, de van, amikor már az idézéssel együtt kézbesítik a fellebbezést.

Bizonyos ügyekben arról is szokták a feleket nyilatkoztatni, hogy kérnek-e tárgyalás tartását, vagy tárgyaláson kívül is elbírálhatják az ügyüket. Ilyenkor gyorsabb az eljárás.

2016. jún. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tehát akkor számítsak a levélre júliusban?
2016. jún. 20. 17:18
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem már ne. Július 15-étől van úgy tudom ítélkezési szünet, óriási a hajtás, ráadásul a határidő számításba az ítélkezési szünet nem számít bele, tehát ha a másodfokú bíróság csak augusztus végén, szeptember elején kézbesíti neked a fellebbezést, bőven időben van.
2016. jún. 20. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a választ!
2016. jún. 20. 19:51
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem értem, hogyan jön a feljelentés és a keresetlevél össze. Sehogy. Nyilván úgy gondoltad, hogy valaki pert indított ellened, és a bíróság idézés kibocsátása nélkül elutasította a keresetét.


Ez esetben a jogerőre emelkedéstől számított 30 napon belül újra beadhatja a felperes a - javított - keresetet, és akkor fennmaradnak a kereset beadásához fűződő joghatályok.


A jogerőre emelkedés 15 nap (onnantól, hogy minden érintett átvette a végzést), ezt követően lehet 30 napon belül ismét beadni.


Ez a határidő - mivel már belecsúszik az ítélkezési szünetbe - kitolódik augusztus végéig. (Ami amúgy nem jelenti, hogy ne adhatná be rögtön is akár. Nem kell a határidő végét megvárnia.)


A bíróság ugyan nem tárgyal az ítélkezési szünet alatt, de ez nem jelenti, hogy ne adhatna ki idéző végzést. Tehát, ha a kérdésed az, hogy mikor kapsz "levelet" (gondolom idézésre célzol) a bíróságtól: hát, az attól függ, mikor adják be ismételten és immár jól a keresetet.


Ha az érdekel, hogy mikor lesz az első tárgyalás: az jóval később, már most szeptemberre tűz a legtöbb bíróság. (Pedig még pont beleférne egy júliusi első tárgyalási időpont a most kitűzöttekre, de nekem 10 keresetből 9-et már szeptemberre tűztek, és inkább csak halasztások mennek még júliusra.)

2016. jún. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!