Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » AZ rágalmazás ha megnevezés...

AZ rágalmazás ha megnevezés nélkül írok facebookon valakiről ilyet?

Figyelt kérdés
Rágalmazásnak, becsületsértésnek számít-e ha nem nevezem meg az illetőt és azt írom, hogy pl. Van valaki, aki egy undorító alkoholista és enyveskezű, és szereti az ocsmány sárga kocsikat. Szóval valami ilyesmi, nem nevezem nevén, de például pont van egy ismerősöm, akinek van egy ronda sárga kocsija is és iszik is. Nyilván akkor a történetben róla van szó, ezt természetesen posztolom facebookon, de nem írtam csak hogy valaki, de aki ismeri tudja, hogy ő az, ezért feljelenthet?

2016. jún. 30. 12:42
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha nyilvánvaló, hogy kiről van szó, és a célközönségednek is nyilvánvaló, akkor nem úszod meg csak azért, mert nem írod oda a nevét.
2016. jún. 30. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, gondolkodj, hogy hogyan tudnád máshogy megsérteni, mert ez így nem nagyon jó... Mindenkinek más az ízlése. Én pl. szeretem a Kárpátia zenekart, de te gondolom nem, most azért engem nem kell megsérteni. Van aki nem veti meg a alkoholt s a sárga autókat.
2016. jún. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!