Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Új cipő kb 2 kilométer megtéte...

Új cipő kb 2 kilométer megtétele után véresre törte a lábam, a "hivatalos" szakvélemény szerint a rossz méret választás az oka. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok, kb 5-6 éve 42-es cipőt hordok, most se vettem ettől eltérőt... Nem volt a cipő se nagy, sem pedig kicsi, pont a méretem. A cipő egyszerűen használhatatlan, makacs vagyok, sokszor harcoltam már ki az igazam, most se fogok tizenezer forintokat kidobni, főleg hogy a keresetem egyenlőre csak az ösztöndíj.
2016. jún. 30. 23:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Mivel már használtad, a cipő maga pedig nem hibás, nem fogják visszavenni, verheted a s_egged a földhöz ahogy akarod. Egyébként meg járkálj benne otthon, törd be és jó lesz. Hihetetlen miken tudnak vergődni az emberek...
2016. jún. 30. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jah és ez a "szakvélemény" úgy készült, hogy a lábam nem is látták, fogalmuk sincs, hogy egyáltalán van-e lábam...

Van lehetőség valahol leméretni a lábam, hogy kapjak egy hivatalosnak számító papírt, hogy nekem ekkora lábbeli kell? Vagy csak egy táblázat ami tartalmazza a hivatalos értékeket...

2016. jún. 30. 23:59
 3/14 anonim ***** válasza:
54%

Nem kell mindent elhinned.


Ha a cipő jó rád akkor megfelelő. a lábadat mindig kitöri egy új cipő hiába rinyálsz ez van. Általában ha nem kötöd nagyon szorosra és picit lötyög benne a lábad tehát súrlódik a betéttel akkor ezzel jár ameddig be nem járódik és a betét nem kopik ki egy picit. Nekem a munkásbakancsom az ami nagyon kikezdte a lábamat, és amikor reklamáltam a munkaruhás hölgynél akkor mondta nekem hogy nagyon lazára van kötve és ezért. Az a lényeg az ilyen cipőknél, bakancsoknál hogy ami fűzős, jó szorosra kell kötni mert úgy lesz 100% a méret és pont jó lesz. Eleinte picit pocsék lesz de meg kell szokni, ki kell törni és minden jó lesz. Igaza is volt mert azóta nem bántotta a lábam. Én vettem magamnak itthonra munkás félcipőt acél betétest 13 ezerért és ott is rákérdeztem az eladó kis csajra hogy ez hogyan van és ő is mondta hogy kössem jó szorosra hogy picit se lötyögjön a lábamon és eleinte kevesebbet járjak benne ha arról van szó. Igaza is volt, az nem törte fel a lábam pedig nem a legjobb minőséget vettem mert csak itthonra kellett meg ha megyek maszekolni arra legyen valami.

2016. júl. 1. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sose volt még ilyen jellegű gondom egy cipővel sem. Mindig szorosra kötöm. Ennél a cipőnél, ahogy össze van varrva a két fél, befelé van hajtva, így van egy dudor, ami ugyan ki van párnázva, de nem eléggé. Nem bőrcipőről van szó, egyszerű szövet. Szövetcipőt meg nehogy már be kelljen törni
2016. júl. 1. 00:43
 5/14 anonim ***** válasza:
22%

Ha veszel egy uj cipot, be kell torni... a labadat. Elso nap legyen a labadon csak otthon. Masodik nap egy ora hosszara, az utcan. Harmadnap ket orat, es igy tovabb. Ha 7 ora hosszan rajtad van es nem bantja a labad, akkor viselheted egesz nap.

Vaszoncipoben pedig ne menjel 2 km-es gyalogturara a vasarlas utan ot perccel.

2016. júl. 1. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
Személyesen vetted (tehát próbltad), vagy rendelted interneten?
2016. júl. 1. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Ha már politika: jobb vagy a bal lábaddal történt az incidens?
2016. júl. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nincs olyan, hogy neked mekkora cipő kell. Ez hülye kijelentés volt 22 éves létedre.

A cipőket nem mérik szélességre, és lehet valakinek 38-as lába, ha nem megy bele a 38-as cipőbe, mert széles a lábfeje például.

Én alapból nem adnék ki tizenezret egy olyan cipőért, amit ha felpróbálok, nem vagyok benne 1000%-ig biztos, hogy jó lesz.

2016. júl. 1. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

"Jah és ez a "szakvélemény" úgy készült, hogy a lábam nem is látták, fogalmuk sincs, hogy egyáltalán van-e lábam...

Van lehetőség valahol leméretni a lábam, hogy kapjak egy hivatalosnak számító papírt, hogy nekem ekkora lábbeli kell? "


Mit vársz, jöjjön ki a CSI Miami mert nem kényelmes a cipőd.


Elég fárasztó vagy ám.. 22 éves korodra megtanulhattad volna hogy a cipők méretezése és a szélességük széles skálán mozoghat. Ha normálisan felpróbáltad volna akkor éreznéd. Azért viszont nem fogják visszavenni mert neked kényelmetlen.

2016. júl. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 kovpet ***** válasza:
50%
A szekértő független volt vagy az eladó cégé? A vásárlók könyvébe írtál? A Fogyasztóvédelem mit mondott?
2016. júl. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!