Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egyik ismerősöm félfekete...

Egyik ismerősöm félfekete srác. Elment bulizni és nem engedte be a biztszolgálat a helyre. Elment a rendőrségre erre a rendőrök azt mondták, megértik a problémát de nem tehetnek semmit. Ilyen helyzetben mit lehet joggal csinálni?

Figyelt kérdés

2016. júl. 2. 15:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
22%
Ejnye kérdező, te még nem ébredtél fel? A jog néhány éve nem létezik. Pontosabban a jog az, amit aznapra mondanak. Különben kuss.
2016. júl. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
50%

Egyenlő Bánásmód Hatóság, Társaság a Szabadságjogokért, Helsinki Bizottság és hasonló szervezetekkel kell kapcsolatba lépni, ők foglalkoznak az ilyesmivel.


Ez egyértelmű diszkrimináció, amit még a gránitszilárdságú is tilt.

2016. júl. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
21%
Nagyon ráérsz a félfekete haveroddal együtt. :)
2016. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ha jogilag nem tudsz mit tenni, küldd rájuk a médiát. Ugranak az ilyen esetekre, akár igazak, akár nem.
2016. júl. 2. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mégis mi a problémád? Rendőrség nem intézkedet?

Jól tették, mivel ez nem az bűncselekmény, így nem is az ő feladatuk eljárni. Aztán pedig az lenne a gond, hogy túllépik a hatáskörüket.


Közigazgatási eljárást, vagy polgári pert indíthat, ha tudja bizonyítani.

2016. júl. 3. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

sztem nem tudja bizonyítani. És nem is ér annyit, ahogy látom. Épp ezért kérdeztem hogy Ti mit csinálnátok??

Mert nekem sem volt jobb ötletem.

Tényleg kis eset, bár ha felhúzhat ha együtt akartatok bulizni stb.

2016. júl. 4. 09:29
 17/18 acelsziv ***** válasza:
A médiát érdemes lenne ezzel megkeresni. Múltkor, amikor az autista srácot gyakorlatilag azért tiltották ki az edzőteremből, mert autista a média szép kis patáliás csapott a dolog körül. Az edzőterem eléggé megszívta a dolgot. Egy csomó ügyfelet vesztettek.
2016. júl. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Downos volt, nem autista. És az edzőtermest annak ellenére hurcolták meg, hogy a saját érdekében tanácsolták el a fiút, mert balesetveszélyes volt, amit csinált. Csak a médiának ez nem lett volna ekkora sztori. Ezért írtam feljebb, hogy a média attól függetlenül cuppan az esetre, hogy igaz vagy nem, vagyis a rendőrséggel stb. ellentétben még bizonyítania sem kell a kérdező barátjának, hogy diszkrimináció érte.
2016. júl. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!