Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartás. Ha van olyan...

Szülőtartás. Ha van olyan szülő mely képes gyerekét ebbe a helyzetbe kényszeríteni, védekezés lehet-e a gyerek részéről. Hogy ő nem kérte szüleitől azt, hogy megszülessen?

Figyelt kérdés
Vagyis ebben a helyzetben a szülőnek legyen kötelessége gyerekét eltartani, ami bizonyos idő után szintén anomália lehet.

2016. júl. 4. 14:19
 1/10 anonim ***** válasza:
Ez nem kérés kérdése. Ez viselkedés dolga. A szülő dolga a gyerek tisztességes felnevelése, aminek vagy eleget tesz, vagy nem. Ez az ő lelkiismerete, szélsőséges esetekben büntetőjogi felelőssége. De a szülőtartás nem olyan, mint a nyugdíj, ha előzőleg fizettél, jár. Nem, ez erkölcsi kötelesség előzménytől függetlenül. Kirívó előzményeket figyelembe vesz a bíróság, de mérlegelni csak ő mérlegelhet.
2016. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Hogy ő nem kérte szüleitől azt, hogy megszülessen?"


Nem, ezzel nem lehet érvelni. Azzal viszont érvelhet, hogy ha már nem adták be a gyereket a nevelőotthonba, és bevállalták az adott gyerek felnevelését, akkor viselkedjenek is úgy. Biztosítsák a gyereknek a normális családi légkört, azaz a gyerek ne alkoholista, káromkodó, a gyereket elhanyagoló szülők mellett nőljön fel. Aki ezt teszi, és ha a bíróság úgy látja, akkor az adott gyereket elvehetik a szülőktől.

2016. júl. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem a szülő fogja kérni, hanem majd a szülőt gondozó öregek otthona, szociális intézmény, amikor a havi (egyre emelkedő) díjat a gondozott nyugdíja nem fedezi.

Ez már egy előkészítő lépés az államnak a szociális ellátásból való kivonulásának.

(és ez elég szomorú)

2016. júl. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a magyar bíróság sajnos érvényt fog szerezni, de Strasbourgban lehet próbálkozni szerintem, hisz tényleg embertelen az egész. És arra is érdemes lenne hivatkozni, hogy már önmagában az sérti az-ahogy mondtad a saját létezésről nem döntő-gyerek méltóságát, hogy a bíróság ítélkezik arról, hogy milyen szülők voltak. És a magyar bíróság nyilván azt fogja "a szülő teljesítette a kötelességét" alatt érteni, hogy 18 éves koráig adtak neki enni, nem verték, és az alap dolgokat biztosították neki. De mi van akkor, ha mondjuk a gyereknek az volt az álma, hogy egyetemre menjen, orvos/ügyvéd legyen, és a szülők viszont azt mondták, hogy "Mit akarsz, felneveltünk, tartsd el magad.", mert ő úgy gondolták, hogy egy gyerekkel 18 éves koráig van a szülőnek kötelezettsége, és különben is fontosabb volt az ő nyaralásuk, ezért a gyereket kilökték, és tönkretették az életét, de a "kötelezettségüket teljesítették". Nos, hálával tartozik-e ez a gyerek, nem rohadtul nem, és embertelen, ha ezután kényszeríteni akarják bármire is.
2016. júl. 4. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ettől csak leterheltek lesznek a bíróságok. Az intézmények pl. semmit se tudnak majd felhozni, ha a gyerek verésre, lopásra, zsarolásra, éheztetésre stb hivatkozik, hisz nem voltak ott, nem tudnak semmit. Emellett ott van az is, hogy sok kötelezett létminimumon él, esetleg rokkant, munkanélküli, közmunkás, tőlük meg nem kérhető szülőtartás, hisz az csak akkor igényelhető, ha nem veszélyezteti az illető megélhetését.


Szóval kevés nyertes per lesz, azok többségében is csak pár ezer lesz a tartás; vagyis nesze semmi, fogd meg jól.

2016. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Ez idegen nekem, érthetetlen, hogy ezzel bírósághoz kelljen fordulni. Már a család belső bizalmát? is szétverik. Ez a polgári demokrácia, tömjük az ügyvédek zsebeit is.
2016. júl. 4. 21:47
 7/10 kovpet ***** válasza:

"Ez a polgári demokrácia"


Ha nem lenne demokrácia, akkor nem kellene ügyvéd, mert államilag levonnák a pénzt tőled és kész.

2016. júl. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
15%

Én még akkor sem fizetnék a szüleimnek, ha havonta megkeresnék több mint 1 millió forintot.

És nem azért mert nem kedvelem őket, hanem mert mindenki saját sorsának kovácsa, én megteremtem magamnak a feltételeket, nem fogok segélyért sorban állni 60-70 évesen, jól fogok élni, ha még élek. Ugye addig élek amíg élek de amíg élek addig élek. :)


Ha idős korban mégis beperel engem szülő, nagyszülő, akkor egyszerűen csak azért teszi, mert sajnos beszámíthatatlanná vált idős korában mentális betegség miatt, ki kell rendelni mellé valakit kényszer gyógykezelésre.

Vagy egyszerűen továbbvinni az ügyet 2. fok után az Európai Bíróságra, szerintem megállja a helyét az az érv is, hogy nem megfelelően nevetlek kis koromban.

Az én kezemben sok bizonyíték fog állni, de az biztos, hogy 1 centet sem fogok fizetni senkinek anyagi helyzetemtől függetlenül. Igen, még anyámnak se. Egy embernek 40 aktív éve van, hogy bizonyíthasson, akinek nem elég annyi, az hagyatkozhat másra, ahogy jól érzi, de ne rám.


Aki azt hozná fel rá, hogy a gyereket is eltartsák, de igen, az természetes, a szülő akarta a gyereket, hát akkor vállalja, de a gyerek nem minden esetben akarja a szüleit, nem én vállaltam őket. Szóval nem fizethetek.

Érdekes gondolkodik az állam.

2016. júl. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#3/8-nak igaza van! Nem az a lényege ennek az egésznek, hogy a szüleid perelnek be, mert ez nem valószínű. De miven harmadik fél is perelhet (öregek otthona) azért az állam így próbál egyre kevesebbet nyomni ezekbe is. Ami nagyon elszomorító szerintem.


Másrészt, igaza van a kérdezőnek is. Egy gyerek nem tehet arról, hogy megszületik. Ő nem kérte, hogy neveljék fel, de teljesen természetes, hogy a szülők általában... jobbik esetben felnevelik. Na most az a gyerek felnővv volna árvaházban is, kérdés mennyivel volt jobb gyermekkora családban.


Minden gyerek annyit segít a szüleinek amennyit tud. Aki nem, hát annak gondolom olyan is a kapcsolata a szüleivel. Undorítónak tartom, hogy az államnak van ebben az egészbe beleszólésa.

2016. júl. 12. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
90%

Azért ne azt vegyük alapnak, hogy minden szülő rossz, rosszul nevelte a gyereket! (habár azoknál, akik 'nem a gyerek akart megszületni, egymilliót keresnék se adnák a szüleimnek', ott tényleg nevelési, jellembeli probléma van! bezzeg majd az örökségért harcolnak!)


Általában mindenki segíti a szüleit.

A fő gond az, hogy az állam a szociális ellátásból igyekszik kivonulni. Az egészségügy /kórházak, elfekvők/ megszüntek, azt mondják nem az ő feladatuk. Az idősgondozó intézmények piaci alapon működnek, sokszor milliós belépési és magas havi díjjal.


Egy átlagos család esetén milyen lehetőség van:

1, egy mozgásszervi vagy esetleg demens szülőt ápolni egész napos feladat, ezért a gyereke otthon ápolja (de ez nehéz feladat), de e mellett dolgozni nem tud, jelentős jövedelemkiesés, a megélhetés is veszélyben.

2, egy öregek otthona, de ez nagy költség, és egy párnak 4 szülője (és esetleg még nagyszülei is lehetnek), ezt anygilag nehéz fedezni (pláne ha a párnak még gyermekei is vannak).


Erre csak az állami szociális ellátás lenne a megoldás, stadionok és várba költözés helyett az egészségügyet és a szociális ellátást kell fejleszteni.

2016. júl. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!