Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti ilyen esetben...

Anyukák, ti ilyen esetben "elvárnátok" hogy a lányotok megbeszélje ezt veletek? Lányok, ti megbeszélnétek az anyukátokkal?

Figyelt kérdés

Szóval, összejöttem egy fiúval, anya nagyon boldog, odáig meg vissza van a fiútól, nagyon szimpatikus neki.

A barátommal úgy döntöttünk, hogy február-március környékén elmegyek nődokihoz, hogy fogamzásgátlót írassak fel.

De anyukámmal elég viharos a kapcsolatom. Sokat veszekszünk, nem nagyon ért meg, sokszor rám akarja erőltetni a saját elgondolását, néha már lelki terrort is alkalmaz. Ennek ellenére nagyon fontos számomra, még ha nem is szeretek vele bizonyos dolgokat megbeszélni.

Emellé még hozzájön az is, hogy nem nagyon szoktunk semmi ilyen privát dologról beszélni. A menstruáció, a szőrtelenítés, és a szex is kvázi tabutéma nálunk. Sose volt szó ezekről, nem beszéltünk ilyen témákról soha.


Szóval így nem tudom, hogy szóljak-e neki arról, hogy fogamzásgátlót fogok szedni, vagy egyszer majd kiderül? Pl ha belenyúl a táskámba és megtalálja, vagy látja, ahogy beveszem. Nem lenne az úgy nagyon kellemetlen? Nem szeretném megbántani, de nem vagyok benne biztos, hogy ezt az orrára akarom kötni, és kicsit tanácstalan vagyok.


Anyukák, ha nektek ilyen lenne a viszonyotok a lányotokkal, hogy reagálnátok, ha fogamzásgátlót találnátok nála? Lányok, ti ezt elmondanátok neki?



2016. febr. 3. 22:47
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Azért a korod nem mindegy, de alapvetően azt gondolom, hogy nem feltétlen kell minden intim dolgot megbeszélni az anyánkkal. nekem teljesen jó a kapcsolatom anyámmal, de nem szoktam neki elmesélni, hogy mikor megyek nődokihoz, stb., olyan is van, hogy mondok dolgokat, de én már 30 felett vagyok, ennyi idősen már nem olyan szégyenlős az ember, 20 évesen semmit nem mondtam neki ezekről a dolgokról. Tehát ha nem akarod, hogy tudja, hogy fogamzásgátlót szedsz, akkor olyan helyen tartsd ahol nem látja meg és olyan helyen is vedd be, ha meg meglátja, szerintem akkor sem fog kiakadni, hacsak nem vagy 12 éves.
2016. febr. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Erről barátnőm 11 éves kislánya jut eszembe.

- Anyu, te annak idején elmesélted anyukádnak, hogy elveszítetted a szüzességed?

- Nem.

- És tudja már?


(Gondolom, két unoka után sejti. :))

2016. febr. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok! :)


Csak olyan furán érzem magam, a vele való viharos kapcsolat miatt. Nem akarom megbántani, mert ha meg nem mondom el biztos rosszul esne neki, hogy nem bízok benne annyira, vagy nem is tudom. Mert az ikertesóm meg kb minden ilyesmit megbeszél anyával, sőt, anya kér neki időpontot pl nődokihoz is.

2016. febr. 3. 23:05
 4/23 anonim ***** válasza:
57%

Én ugyan apuka vagyok, de azt mondom, hogy beszélj vele.

Attól még, hogy viharos a kapcsolatotok, nagyon szeret téged, és te is őt. Szerintem jó ha tudja. Főleg ha netán gond van, vagy segítségre van szükséged, akkor segíteni fog.

Viszont felnőtt nő vagy, ezt tudja Ő is. Nem fog beleszólni, csak félt, mert még 50 évesen is a kicsi lánya leszel, de majd megérted ezt te is.

Még ha nem is mindig tökéletes a reakciója, viselkedése, akkor is ti vagytok neki a legfontosabbak. Ne dacolj vele, ha kell engedj, és elismeri majd hogy felnőttél, csak nehéz neki is.

2016. febr. 3. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#3), szerintem teljesen felesleges előre bejelenteni, nem akkora horderejű esemény az, hogy egy fiatal nő fogamzásgátlót irat... ha alkalomadtán ilyesmiről beszélgettek, vagy rákérdez, akkor megemlítheted. (a párom anno a kapcsolatunk kezdetén 17 volt, és ő se jelentette be, a szülei valszeg maguktól is ki tudták találni, hogy abból, hogy hétvégente nem otthon alszik (hanem nálam:)) abból következnek egyéb dolgok is. De titkot se csinált belőle, ugyanahhoz a nőgyógyászhoz ment, akihez az anyja is szokott... egyszerűen nem volt téma)
2016. febr. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell megbeszélni vele.
2016. febr. 4. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem 20 évesen te döntöd el, hogy mit szedsz és mit nem. A kérdésből kb 15-16-nak hittelek, annyira gyerekes az egész problémakör. Anyukád pontosan tudja szerintem, hogy 20 évesen élsz nemi életet. Főleg, ha szokott nálatok aludni a barátod, vagy te náluk, akkor elég egyértelmű anélkül is, hogy felhoznád. Ha nincs olyan viszonyotok, akkor szerintem fölösleges erőltetni a témát.
2016. febr. 4. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
11%
... és ki finanszírozza? 3 havonta kb 7 ezer forint...
2016. febr. 4. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
92%

> Pl ha belenyúl a táskámba


Húsz évesen a táskádba nyúlkál...???

2016. febr. 4. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
35%

Azt áruljátok el, hogy miért kell mindig mindenkit lázítani? Miért jó nektek, ha egy 20 éves nő semmiségen összeveszik az anyjával? Miért baj az, ha felnőtt létére jóban van az anyjával, és megbeszél vele valamit?

Miért kell mindig azt hírdetni, hogy rúgj fel mindent, taposs át mindenen? Nincs még elég viszály a magyarok között?

Mond csak el neki. Nem baj az ha felnőtt nőként nem tekinted ellenségnek a szüleidet. Tény hogy ez ma már nem divat, sőt egyes körökben szégyen, de ne törődj velük. Inkább anyukáddal törődjél, ha úgy érzed, hogy tudni szeretné, akkor mond el neki, Ő mindig ott lesz veled, de közülünk, még az sem fog segíteni, aki a leghangosabban kiabál, hogy semmi köze hozzá. Ha meg nem túl jó a kapcsolatod vele, akkor meg fogd fel ezt a dolgot úgy, hogy végre kaptál egy lehetőséget, hogy beszélgess vele.

2016. febr. 4. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!